Stravování, Zdraví

Lektvar ze lněných semínek je připravený během chvíle. V zimě podpoří imunitu i zdraví vlasů

Lněná semínka jsou ideálním doplňkem například do jogurtů nebo do tvarohu, pokud chcete tělu dodat dostatek vlákniny. Obsahují ale spoustu dalších látek, které jsou pro naše tělo prospěšné. Při pravidelné konzumaci se můžete zbavit zažívacích problémů a také usnadní boj proti některým nemocem. Jak můžete lněné semínko využít?

Lněné semínko můžete využít v mnoha oblastech

Jakými vlastnostmi se může lněné semínko pochlubit? Obsahuje nejen velké množství vlákniny, ale také další vitaminy a látky, které jsou našemu tělu prospěšné. Kromě vlákniny v něm najdete také omega-3 a omega-6 mastné kyseliny Mohou snadno nahradit rybí tuk, ale také obsahují vápník, fosfor nebo zinek. Lněné semínko je bohaté na spoustu vitaminů, které můžete využít nejen pro své zdraví, ale také tím docílíte skvělého vzhledu vlasů nebo nehtů.

Doporučený článek:  Při úpalu je důležité zchlazení těla a doplnění tekutin

Semínka můžete koupit jako zrna, mletá semínka, nebo dokonce olej. Vybírejte ale taková, o kterých víte, odkud pocházejí. Jak vybrat lněné semínko, abyste v něm našli všechny živiny, které má mít? Vyplatí se koupit celá zrna a doma si je pak namlít. Jedině tak budete mít jistotu, že obsahují všechno, co mají. V obchodech totiž velmi často najdete semínko bez omega-3 mastných kyselin, což je velká škoda.

Zdroj obrázku: Freepik

Nálev si můžete vyrobit sami

Lněný nálev je skvělý například při kašli nebo dalších onemocněních. Zmírňuje škrábání v krku a bolesti. Kromě toho ho můžete použít také jako vlasový šampon, protože díky lněnému semínku se budete těšit ze zdravých a pevných vlasů. Stačí si připravit dvě lžíce lněného semínka, které zalijete 250 ml vroucí vody. Nakonec nechte 15 minut stát a sceďte. Pokud nezvládnete nápoj vypít, můžete do něj přidat med nebo ovocný sirup.

Doporučený článek:  Ženy žijí déle z mnoha důvodů. Nedělají chyby, které muže stojí život

Bojuje také proti onemocněním, jako jsou hemoroidy, zácpa nebo onemocnění střev. Proto byste lněné semínko konzumovat pravidelně, protože příznivě ovlivňuje střeva a další orgány. Nálev pak můžete pít až dvakrát denně, nejlépe nalačno. Podporuje také hubnutí a díky tomu budete mít plno energie. Kromě toho patří lněné semínko také na vlasy, protože vlasům dodá potřebnou hydrataci.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-flaxseeds