Nezařazené

Jednoho dne se budeme muset s kočičím přítelem rozloučit. Buďte svému mazlíčkovi nablízku

Čas utíká a roky plynou. Tento fakt nedokážou oklamat ani naši čtyřnozí mazlíčci. Dříve či později se s nimi budeme muset rozloučit. Kočky před smrtí dávají najevo některé příznaky, kterých si můžeme všimnout na jejich chování.

Pro kočky neexistuje myšlenka na smrt

Medicína neustále pokračuje a díky tomu si můžeme život užívat o několik let déle. To platí i pro naše mazlíčky, protože jejich život se prodlužuje. Přesto po asi tuctu let života naši chlupatí přátelé vstupují do pokročilého stáří a nakonec nás opouštějí. Vědci zastávají názor, že pro kočky neexistuje myšlenka na smrt. Z toho také vyplývá, že nejsou schopny cítit, že se blíží jejich poslední chvíle.

Doporučený článek:  Jak pro nás může být přínosná veganská nebo vegetariánská strava?

Určitě však kočky umí vycítit, že se s nimi něco děje. Mnozí chovatelé koček se však přiklánějí k názoru, že kočky dokážou smrt téměř magicky vycítit ve vzduchu. A to nejen svou vlastní, ale také smrt lidí, kteří jsou jim blízcí. Bez ohledu na tuto diskusi kočky před smrtí vykazují určité příznaky, pomocí kterých můžeme rozpoznat jejich blížící se konec.

Zdroj obrázku: Freepik

Příznaky posledních chvil

Pokud byla vaše kočka vždy společenská, ale najednou se začne vaší společnosti vyhýbat a hledá samotu a ústraní, měli byste zpozornět. Může se stát, že začne být velmi citlivá na podněty a chce je snížit na minimum. Taková apatie však nemusí nutně znamenat to nejhorší. Měli byste to však konzultovat s lékařem, protože to může být příznak jiných chorob.

Doporučený článek:  Kvasnicový drink probudí rostliny k životu. Květiny doma i na zahradě se znovu zazelenají

Jindy je zase chování kočky opačné. Mazlí se s námi a potřebuje naši blízkost. V takových chvílích bychom jí měli poskytnout pocit bezpečí a dát najevo co nejvíce lásky. I když to bývá velmi těžkým rozhodnutím, naše kočka může trpět, a proto je někdy lepší zvážit její uspání.

Zdroj: https://www.petangel.com.au/is-it-time-to-say-goodbye-signs-your-pet-cat-is-dying/