Móda, Životní styl

Časté stahování břicha ovlivňuje pokožku a vést může k syndromu přesýpacích hodin

S teplým počasím se vždy zbavujeme téměř všech vrstev oblečení. Tím vystavujeme své tělo na odiv všem okolo. V dnešní době dokážou lidé zacházet do extrémů, aby před ostatními vypadali co nejlépe. Jedním z nejčastějších zvyků bývá stahování břicha. Dávejte si však pozor, abyste tuto činnost nedělali příliš často.

Vtahování břicha ovlivňuje pokožku

Stahování břicha může způsobit nežádoucí estetické účinky. To v žádném případě není pozitivní, ať už pro náš celkový vzhled, nebo pro naše zdraví. Jedna mladá žena sdílela na své sociální síti svůj příběh o tom, jak od malička stahovala břicho. Ve videu byly vidět záhyby kůže, které se vytvořily pod poprsím. Tento případ se nazývá také syndrom přesýpacích hodin.

Doporučený článek:  Jak se obléct na festival? Máme pro vás tip

Objevuje se obvykle, když jsou svaly svrchního břicha příliš přetížené a prodlužuje se nám tím svalový tonus. Žena tvrdí, že stahování břicha vzniklo už v jejím dětství, když jí babička říkala, aby stáhla břicho, aby byla krásnější. Naštěstí syndrom přesýpacích hodin je problém, kterého se můžete zbavit. Nejlepší způsob, jak se ho zbavit, je navštívit fyzioterapeuta.

Zdroj obrázku: Freepik

Vliv na zdraví

Když přichází situace, že nám břicho vadí, jednoduše ho vtáhneme. Pravděpodobně neexistuje člověk, který by tento způsob rychlého hubnutí nevyužíval. Dávejte si pozor, abyste tento trik nepoužívali příliš často. Občasné zatažení je naprosto v pořádku a nemusíte se bát. Řeč je o pravidelném a hlavně dlouhodobém stahování břicha.

Doporučený článek:  Dobře vybrané zimní boty doladí outfit a udrží nohy v teple

Tento zvyk může mít totiž velmi negativní vliv na naše tělo, a tím i naše celkové zdraví. Nejčastějším vedlejším účinkem stahování břicha jsou žaludeční problémy, zácpa a poruchy trávení. Neustálé napětí hlubokých svalů může také přispět k problémům s dýcháním, narušit funkci ledvin a podpořit bolest zad.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/respiratory-retractions