Móda, Rady a tipy

Žádný mýtus, pračka skutečně krade ponožky! Zabrání jí v tom jednoduché triky

Také se vám zdá, že se po každém praní zásoba vašich ponožek značně ztenčí a začínají vám chybět správné kousky do páru? Nejsou ani ve skříních, ani na poličkách, ani nikam nezapadly? Problém mizení ponožek po praní zná asi každý. Někteří už hledání ztracených částí oděvu vzdali, jiní si stále kladou otázku, jak je to možné.

Někdy uvíznou v pračce

Praní je nejčastější příčinou ztráty ponožek. Ty v pračce zůstávají, když se buben pračky otáčí a těsnění se vlivem pohybu mírně odchlipuje. Pokud se ponožka během praní přiblíží ke gumovému těsnění, může se pod ním zachytit. Na konci pracího cyklu se těsnění vrátí do původní polohy, proto nemůžete vidět, zda zde nějaké ponožky zůstaly. Stejný problém může nastat i se spodním prádlem a kravatami. Jak mu předejít?

Doporučený článek:  Vyberte si pro sváteční dny a oslavy vhodný a stylový outfit

Čím menší je kousek oblečení, tím větší je šance, že uvízne za těsněním pračky. Proto k sobě ponožky spínejte malým zavíracím špendlíkem. To samé můžete udělat s několika kusy spodního prádla. Fungovat bude i kancelářská spona. Tento krok ideálně proveďte ještě předtím, než oblečení vhodíte do koše na špinavé prádlo, a odepněte ho až po vyjmutí z pračky.

Zdroj obrázku: Freepik

Prádlo vložte do sáčku

Dalším velmi oblíbeným způsobem je nákup speciálního sáčku na oděvy. Do propustné síťky vložíte několik kusů oblečení, zapnete na zip nebo tkanici a po vyprání ze sáčku vytáhnete. Tyto speciální sáčky seženete v téměř každém obchodu s domácími potřebami v různých velikostech. Sáček můžete použít i na praní záclon.

Doporučený článek:  Vhodný styling je základ – vyvarujte se těchto chyb

Pokud si všimnete, že vaše pračka už pohltila jednu nebo více ponožek, nepropadejte panice. Jakmile si všimnete, že ponožka chybí, sejměte z pračky kryt, který se nachází přímo pod bubnem. Právě sem se oblečení nejčastěji dostane. Pokud zde nejsou, bude možná nutné odstranit ohřívač a zkontrolovat filtr či vypouštěcí potrubí. Na to je vhodné najmout i odborníka, jelikož oblečení by mohlo ucpat odtok.

Zdroj: https://www.reviewed.com/laundry/features/youre-not-crazy-your-socks-really-can-disappear-in-the-wash