Nezařazené

Balkon bez květin je smutný. Tyto rostliny si zamilujete, kvést budou po dlouhé měsíce

Když se rozhodneme vyzdobit naše balkony hrnkovými rostlinami, čelíme značné výzvě. Výběr v obchodech je obrovský. Je však důležité přizpůsobit rostliny podmínkám na našem balkoně, což může být někdy dost obtížné. V dnešním článku vám poradíme rostliny, které se jednoduše pěstují a navíc vypadají velkolepě.

Vybírejte odolné rostliny

Při výběru květin na balkon se vyplatí zvolit odolné rostliny, které vydrží i velmi obtížné povětrnostní podmínky. Nejlepší je hledat ty, které přečkají mráz, vítr a vysoké teploty. Například měsíček se snadno pěstuje a je velmi odolný vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Má rád sluneční pozice a vítr není jeho nepřítelem. Na výsadbu stačí obyčejná půda a zalévat je třeba dvakrát týdně.

Doporučený článek:  Zrcadlo v koupelně bude vždy dokonale čisté. Stačí správný prostředek a pár vteřin času

Muškáty nebo pelargonie mají rády slunečná místa, ale vyrovnají se i s mírným stínem. I když pocházejí ze severní Afriky, je velmi snadné se o ně starat, což z nich dělá vhodnou volbu pro ty, kteří se obklopují množstvím květin, i když na ně nemají čas nebo jim chybí nadání k pěstování. Je však třeba pamatovat na jejich časté a hojné zalévání, dokonce i dvakrát denně.

Zdroj obrázku: Freepik

Fuchsie a macešky jsou velmi vhodné květiny na balkony

Pokud chcete, aby váš balkon vypadal opravdu fenomenálně, určitě vsaďte na fuchsie. Mají rády místa, kde v odpoledních hodinách není silné slunce, a upřednostňují mírně kyselou půdu. Jelikož mají velké množství listů, jejich potřeba vody je poměrně vysoká. Mají rády časté zalévání a kropení listů vodou. Lze je v exteriéru pěstovat od května do října.

Doporučený článek:  Také se stydíte zvednout ruce, když máte odhalená ramena? Zbavte se pigmentových skvrn v podpaží jednou provždy!

Macešky jsou okouzlující a barevné rostliny a nejlépe se jim bude dařit na východních a západních balkonech, protože nemají rády celodenní vystavení silnému slunci. Obvykle se prodávají v malých květináčích, ze kterých je dobré je rychle přesadit do větších nádob tak, aby jedna rostlina měla kolem sebe asi 15–20 cm prostoru. Pravidelně je zalévejte, nejlepší čas je ráno. Dávejte si pozor, abyste nenavlhčili listy, ty jsou velmi náchylné na nemoci.

Zdroj: https://www.norhart.com/blog/2019/05/15/ideal-plants-for-an-apartment-balcony