Nezařazené

Zrcadlo v koupelně bude vždy dokonale čisté. Stačí správný prostředek a pár vteřin času

Šmouhy a pruhy na zrcadle jsou prokletím pro každou ženu, která dbá na krásnou a čistou koupelnu. Nečistoty nikdy nevypadají hezky a jejich vyčištění může být velkým oříškem. Odpařování vody v koupelně a horké sprchy či koupele způsobují, že se na zrcadle tvoří a drží nevzhledné šmouhy. Čisté zrcadlo je výkladní skříní každé koupelny. Jak docílit toho, že bude neustále čisté?

Domácí způsoby na čištění zrcadel

Chcete, aby bylo vaše zrcadlo lesklé a bez šmouh? Nepotřebujete k tomu žádné speciální čisticí prostředky, které jsou obvykle velmi drahé. Nevzhledné stopy na zrcadle můžete odstranit i pomocí domácích metod, které jsou zadarmo a velmi jednoduché. Pamatujte si také, že prevence s čištěním hodně pomůže. Po každé koupeli otřete zrcadlo do sucha papírovou utěrkou.

Doporučený článek:  Znáte med Manuka? Jeho blahodárné účinky vás překvapí

První možností je použití octa. Ocet je ekologický a velmi účinný prostředek, který můžete v domácnosti využít na mnoho způsobů. Jedním z nich je také mytí zrcadla. Potřebovat budete jen láhev s rozprašovačem, sklenici vody a lžíci octa. Vše smíchejte dohromady a jemně protřepejte. Nastříkejte na zrcadlo a důkladně otřete papírovou utěrkou nebo hadříkem z mikrovlákna.

Zdroj obrázku: Freepik

Využijte každodenní potřeby na vyleštění zrcadla i oken

Další možností je čajový nálev. Uvařte si silný čaj a nechte ho vychladnout. Potom ho nalijte do rozprašovače a máte připravený jedinečný prostředek, který má silné čisticí vlastnosti. Použijte ho stejně jako ocet. Do nálevu můžete přidat také pár kapek salicylového alkoholu, který vám pomůže u odolných skvrn od laku na vlasy.

Doporučený článek:  Lékařům prý máme říkat vše, ale jsou i chvíle, kdy je dobré držet jazyk za zuby. Jinak hrozí nepříjemnosti

Na vyleštění zrcadla nebo oken můžete použít také nylonové punčochy a glycerin. Pár kapek glycerinu vetřete do povrchu zrcadla. Díky tomu získáte ochrannou vrstvu skla. Potom vezměte nylonové punčochy a krouživými pohyby zrcadlo vyleštěte. Získáte dokonale lesklé a čisté zrcadlo. Vše vám zabere jen pár vteřin a díky ochranné vrstvě bude zrcadlo chráněné před dalšími nečistotami.

Zdroj: https://littlegreendot.com/how-to-get-the-cleanest-windows-and-mirrors-naturally/