Nezařazené

Ze zbytků z kuchyně se může žena také nalíčit. Bude nejenom skvěle vypadat, ale i zajímavě a netradičně vonět

Jestli si koupíte pudr v drogerii, nikdy si nemůžete být jistí, jaké složky obsahuje. Některé mohou způsobit alergickou reakci nebo podráždění. Může se tak ukázat, že zakoupená kosmetika není vhodná pro vaši pokožku. Proto si raději pudr vyrobte v klidu domova, abyste měli jistotu, že používáte jen produkty, které vám neublíží.

Kosmetiku si vyrobíte rychle, navíc funguje lépe než hotové produkty

Vyrobit si svůj vlastní pudr nezaberete ani mnoho času, ani nemusíte utrácet mnoho peněz za suroviny, které budete na výrobu potřebovat. Kvalitní pudr bude dobře krýt nedostatky na obličeji, pomůže pečovat o pokožku a dobře matuje. Stačí jen smíchat dvě lžíce bramborové nebo rýžové mouky se čtyřmi lžícemi skořice.

Doporučený článek:  Jak získat ploché břicho domácími cviky?

Důkladně promíchejte, namočte do směsi hustý štětec a naneste kosmetiku na obličej. Můžete se přesvědčit, jestli odstín pudru odpovídá barvě vaší pleti. Můžete tak experimentovat s množstvím skořice a podle barvy pleti přidávat nebo ubírat tohoto koření. Když přidáte více skořice, zajistíte si kosmetiku, která vás „rozsvítí“. Navíc tento pudr můžete uchovávat v lednici uloženou ve sklenici, kde vám vydrží až deset měsíců.

Zdroj obrázku: Pixabay

Doma si vyrobíte i jinou kosmetiku, není to jen pudr

Jestli máte rádi domácí kosmetiku, můžete si ji snadno vyrobit. Nemusíte být závislé na někom, kdo ji vyrábí a následně prodává. Není to nic těžkého, navíc suroviny budete mít doma po ruce a zjistíte, že většina z nich se běžně do kosmetiky přidává. Nejčastějšími surovinami, které můžete použít na výrobu kosmetiky, jsou olivový olej, himalájská sůl a med.

Doporučený článek:  Oblíbené pokojové rostliny do stinných koutů domova

Přidat poté můžete různé bylinky podle svých preferencí, vhodné jsou také vonné oleje, díky kterým se aplikace i výroba kosmetiky stane rituálem, který budete rádi pravidelně opakovat. Použít ale můžete také šťávu z různých druhů ovoce. Vhodný je citron nebo pomeranč.

Zdroj: https://mymerrymessylife.com/homemade-face-powder-foundation-all-natural/