Rady a tipy

Aby se z balkonu nestal holubník: nezvané hosty lze přelstít jednoduchými triky

Přítomnost holubů na balkonech není pro každého. Nejen že balkon znečišťují, ale jsou také mnohdy nositeli různých onemocnění. Zbavit se jich je obtížnější úkol, ale existují způsoby, jak tyto nezvané hosty odehnat. Co je třeba udělat, abyste se zbavili holubů z balkonu?

Holubi na balkoně

Holubi se rádi usadí na balkonech, kde ochotně zakládají svá hnízda. Pokud se jich chcete zbavit, musíte mít na paměti, že ze zákona jsou tito ptáci částečně chránění. Dle zákonů není možné se zbavit hnízda, kde se nacházejí holoubátka. Holubi nemohou být úmyslně zabiti a odstraněni. Takže je lepší zabránit usazení holubů na balkoně. Existuje několik jednoduchých způsobů, jak to udělat.

Doporučený článek:  Zásuvka pod troubou pomůže udržet pokrmy déle teplé
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se vyhnout uhnízdění holubů na balkoně?

Aby se zabránilo holubům v založení hnízda, lze použít síť. Je nutné ji nasadit ihned, jakmile si všimnete, že ptáci krouží kolem vašeho balkonu. Při správné instalaci sítě účinně ptactvu odříznete přímý přístup k vašemu balkonu. Je důležité pravidelně kontrolovat, zda nebyla síť poškozena. Dokonce i nejmenší otvor totiž umožní holubům dostat se dovnitř.

Holubi se rádi usazují na balkonech, kde si zakládají hnízda 

Kromě toho stojí za to namontovat na zábradlí figurínu dravého ptáka a barevné ozdoby, například malé dětské větrníky či plastové sáčky. To by mělo účinně odradit holuby od usazení se na balkoně. Holuby můžete odradit pomocí určitých pachů. Za prvé nenávidí naftalen a na trhu jsou k dispozici i speciální přípravky, s nimiž můžete stříkat balkon. Mnoho lidí, kteří chtějí odlákat holuby z balkonu, namontují hroty na zábradlí. V tomto případě je třeba mít na paměti, že lze použít pouze ty hroty, které mají gumovou a silikonovou ochranu nebo tupé špičky. To vše proto, aby holuby odehnaly, ne aby jim ublížily.

Zdroj: https://wigglywisdom.com/how-to-keep-pigeons-off-balcony/