Domov, Rady a tipy

Při úklidu domova se zapomíná na důležitá místa. Potom tam můžete mít usazené potravinové moly

Potravinoví moli jsou hmyz, jehož návštěva v domě není žádoucí. Je to proto, že způsobují hodně škody tím, že se živí potravinami, jako je rýže, těstoviny nebo mouka. Malá díra v otevřeném obalu nebo rozptýlené zbytky jídla stačí k tomu, aby se hmyz u nás usadil nadobro. Pokud si všimnete jejich přítomnosti v kuchyňské skříňce nebo komoře, okamžitě jednejte, protože se množí velmi rychle.

Jak rozpoznat jejich přítomnost

Přítomnost potravinových molů v domě prozradí lepkavé a tenké pavučinky, které se nacházejí ve skříňce nebo na obalu produktu, ve kterém se usídlili. Tento hmyz má hnědošedé zbarvení a asi centimetr na délku. Svým vzhledem připomíná moly, kteří se živí oblečením, ale tito jsou pokryti malými skvrnami. Samice klade od 100 do 200 vajíček, ze kterých se vylíhnou larvy.

Doporučený článek:  Mikrovlnku šetrně a účinně vyčistí jedlá soda, citron nebo ocet

Nejdůležitější je prevence. Nejdříve vyjměte z kuchyňských skříněk nebo komory všechny výrobky, ve kterých jsou larvy a dospělí jedinci. Kontaminují potraviny svými exkrementy, proto by všechny dotčené zásoby měly okamžitě skončit v koši. Potom důkladně vymyjte všechny nádoby a vnitřek kuchyňských skříněk, kde se moli objevili, abyste zabránili jejich opětovnému návratu.

Zdroj obrázku: Freepik

Prostředky pro boj s moly

Prvním prostředkem k boji proti potravinovým molům je jablečný ocet, který má na vetřelce silný účinek. Tento prostředek bude působit jako past pro hmyz, který bude imobilizován a utopen. Vše, co musíte udělat, je nalít trochu jablečného octa do malých misek a umístit je do skříněk a na kuchyňskou desku. Díky většímu počtu misek, se zvýší šance na úspěch při likvidaci molů.

Doporučený článek:  Záclony vybělí prášek do pečiva, jedlá soda nebo aspirin

Dalším prostředkem může být bobkový list, už jen jeden list účinně vystraší potravinové moly. Pro zvýšenou bezpečnost přeneste výrobky do skleněných nádob, do kterých vložíte jeden bobkový list. Kromě toho položte jeden list na každou poličku, kde se nacházejí zásoby potravin. Intenzivní aroma listů nezmění chuť výrobků a pomůže vystrašit vetřelce a zbavit se tak problému.

Zdroj: https://todayshomeowner.com/pest-control/guides/how-to-get-rid-of-pantry-moths-and-larvae-in-your-kitchen/