Rady a tipy

Aby miminko bylo v bezpečí: Čištění hraček je důležité, patogeny mohou zaútočit kdykoli

Dětské hračky jsou plné nečistot a bakterií, proto je potřeba je pravidelně čistit a kontrolovat, jestli nejsou rozbité. Mohou malé děti ohrozit na životě. Protože ale hračky patří k věcem, které by měly přinášet radost, vyplatí se je udržovat, a to nejen ty plyšové. Dětský pokoj bude oázou klidu a vaše dítě bude šťastné.

Proč je hygiena pro malé děti tak důležitá?

Malá miminka nemají vybudovanou imunitu, a proto je potřeba dbát na zvýšenou hygienu, a to nejen osobní, ale také co se týče hraček a dalších pomůcek, které pro ně rodiče mají. Miminko se dostane do kontaktu nejen s oblečením své matky nebo otce, ale také s dudlíky, lahvemi, kočárkem a v neposlední řadě hračkami. Nebezpečí může číhat také v případě, že pravidelně neměníte povlečení nebo nevětráte peřiny.

Doporučený článek:  Zásuvka pod troubou pomůže udržet pokrmy déle teplé

Dávejte si ale pozor, abyste to nepřeháněli, protože sterilní prostředí není vůbec vhodné – může vést k oslabení imunitního systému. Kdy ale hračky čistit? V období, kdy je kojenec ještě malý, se tolik do kontaktu s hračkami nedostane. Co se týče dudlíků a lahví, měly by se oplachovat a čistit po každém použití. Plyšové hračky nejdříve vyperte, než je dáte dítěti do ruky.

Zdroj obrázku: Freepik

Existuje několik způsobů, jak hračky vyčistit

Co se týče čištění hraček, můžete si vybrat hned několik způsobů, jak to udělat. Některé přípravky ale nejsou pro malé děti vhodné a mohou jim naopak ublížit. Jak si tedy poradit? Můžete použít prostředky, které najdete doma v kuchyni. Vhodné jsou například sůl, ocet nebo jedlá soda. Jsou to metody, které jsou praktické a levné. Rozhodně také neuděláte chybu s napařovači nebo podobnými přístroji, které lahve čistí za vás.

Doporučený článek:  Skvrn od potu se můžeme zbavit pomocí domácích metod

Gumová kousátka nebo chrastítka můžete vložit do myčky nádobí, ale nastavte správnou teplotu a program, aby se hračky nezničily, plyšové hračky zase můžete vyprat v pračce. Nejlépe se hračky čistí horkou párou nebo vodou a utírejte je bavlněnou utěrkou, která dobře vsakuje vlhkost.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/a31673106/how-to-disinfect-toys/