Domov, Rady a tipy

Na komáry jde vyzrát. Čtyři domácí triky je udrží v bezpečné vzdálenosti

Sezóna komárů ještě nekončí. Před nákupem specializovaných přípravků proti hmyzu zkuste nejprve přírodní metody, které jsou mnohem levnější a stejně účinné. Zde jsou čtyři chytré domácí prostředky, které vás před neoblíbeným hmyzem spolehlivě ochrání.

Rostlinní pomocníci

Komáři nemají rádi rostliny, jako je máta, pelargónie, fenykl a levandule. Jejich skutečným nepřítelem je ale také molice. Tato květina má velmi výrazný a štiplavý kafrový zápach, který komáři nenávidí. Molice je poměrně nenáročná na pěstování. Pamatovat je třeba jen na častou zálivku a také dostatečně slunné místo.

Esenciální oleje proti komárům

S komáry zacházejte podobně jako s klíšťaty. Jako spolehlivé repelenty fungují tyto esenciální oleje: levandule, vanilka, tea tree, citron, eukalyptus, hřebíček, citronová tráva, skořice, borovice a máta. Oleje je třeba předem zředit vodou a vtírat do těla nebo používat ve formě mlhy.

Zdroj obrázku: Freepik

Proti komárům je účinná cibule, česnek a ocet

V boji proti komárům se vyplatí využít i zásoby v kuchyni. Ocet a cibule vydávají nepříjemný zápach, který komáři nemají rádi. Pokud se chcete doma zbavit komárů, stačí nechat na stole například pár kousků cibule nebo trochu octa. Okna a parapety můžete také nastříkat roztokem octa a vody. Při pravidelné konzumaci česneku se může mírně změnit vůně vaší pokožky a vašeho potu, což komáry přirozeně odradí.

Domácí svíčky

Speciální svíčky proti komárům koupíte v obchodech, ale podobný produkt si lze vyrobit i doma. Potřebujete k tomu jakoukoliv svíčku nejlépe ve skleněné dóze a nastrouhanou citronovou kůru, kterou nanesete okolo knotu. Dalším řešením jsou domácí svíčky s esenciálními oleji. V tomto případě přidejte do vroucího vosku několik kapek vybraného esenciálního oleje, například levandulového, tea tree nebo skořicového.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/pest-control/reviews/best-ways-to-get-rid-of-mosquitoes