Nezařazené

Zásady feng šuej vnesou do domova dobrou energii. Tyto čtyři rostliny mohou změnit život

Podle feng šuej, staré čínské filozofie, existují rostliny, které do domova přinášejí pocit radosti, míru a štěstí, ale i finanční úspěch. Podle toho, kam je umístíme, se postarají o kvalitní spánek, usnadní nám práci a uklidní nás. Stejně tak existují i rostliny, které budou mít přesně opačný efekt – například kaktusy.

Toulcovka a orchidej

Toulcovka je nenáročná rostlina, která dokáže čistit vzduch a pohlcovat nebezpečné sloučeniny včetně těch, které uvolňuje nový nábytek a koberce. Absorbuje záření z elektrických a elektronických zařízení, zvlhčuje vzduch a neutralizuje spory plísní. Podle feng šuej přináší členům domácnosti štěstí a dobrou energii, vnitřní klid a ticho. Nejlepší je umístit ji do kanceláře nebo ložnice.

Doporučený článek:  Oblíbené pokojové rostliny do stinných koutů domova

Z orchideje podle feng šuej vyzařuje dobrá energie a klid, působí uklidňujícím dojmem. Ideálním místem pro ni je ložnice a východní nebo jihovýchodní strana. Orchideje mají rády vysokou vlhkost vzduchu a teplotu okolo 25 stupňů. Listy je třeba pravidelně kropit odstátou vodou a otírat od prachu.

Zdroj obrázku: Freepik

Tlustice a toulitka

Tlustice přináší radost a blahobyt. Jedná se o sukulent, který hromadí vodu v dužnatých listech a stoncích. Je nenáročná na pěstování, nejraději má světlé a teplé místnosti a východní nebo jižní parapety. Zalévat ji stačí jednou za dva týdny. Podle feng šuej tlustice snižuje hladinu stresu a členům domácnosti přináší finanční zisk. Umístit bychom ji proto měli na místo, kde uchováváme nejvíc peněz a řešíme finanční situaci.

Doporučený článek:  Tyhle pokojové rostliny vyhoďte. Z domova vyženou hojnost, štěstí i lásku

Toulitka je podle učení feng šuej rostlinou, která přinese do našeho domova štěstí a radost. Když ji umístíme do pracovny nebo domácí kanceláře, pomůže nám dosáhnout úspěchu a urychlí proces učení. Také nám dodá odvahu a sebevědomí. Má ráda světlé místnosti s vysokou vzdušnou vlhkostí a teplotou okolo 20 stupňů. V zimě snese i nižší teploty, protože se nachází ve vegetativním klidu.

Zdroj: https://www.magicbricks.com/blog/feng-shui-plants/121995.html