Nezařazené

Mnoho páníčků netuší, jak správně pejska krmit. Nevědomky svému mazlíčkovi ubližují

Pokud si plánujete domů koupit psa, určitě vám v hlavě víří velké množství otázek. Nepochybně začínají tím, jak ho budete vychovávat, učit ho, jak často s ním budete chodit na procházky a hlavně jak často a čím ho budete krmit. O krmení psů se vedou dlouhé debaty a ve světě koluje mnoho mýtů.

Nekrmte psa jen jednou denně

Majitelé psů, kteří skutečně milují své domácí mazlíčky, chtějí pro ně ten nejlepší možný život. Proto není překvapující, že když se rozhodneme vědomě přijmout psa do našeho domova, přichází s ním spousta otázek. Mnoho problémů, které vznikají v průběhu společného života se psem, se týká výživy. Měli byste svého psa krmit syrovým masem, nebo možná hotovým krmivem?

Doporučený článek:  Čištění grilu je se správnými prostředky otázkou chvíle

Jakmile vyřešíte tuto otázku, přichází další, a to, jak často budete svého psa krmit. Kdysi se tvrdilo, že psa stačí krmit jen jednou denně. Ukazuje se však, že to není zrovna ideální. Hladový pes, který dostává jídlo jen jednou denně, může sníst své jídlo velmi chamtivě. Misku vyprázdní po několika vteřinách a do žaludku se dostane velké množství vzduchu. V takovém případě může dojít k velkým zdravotním problémům.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkroucení žaludku

Při rychlém hltání může dojít ke zvratu žaludku. Nafouknutý žaludek se kroutí a otáčí se kolem své osy. Potom není možný odchod plynů a obsahu potravy ze žaludku do střev a jícnu. Následují respirační problémy, protože otočený žaludek stlačuje bránici. Zabraňuje se také prokrvení střev, jater a ledvin, což způsobuje uvolňování toxinů do krevního oběhu psa. Je to mimořádně nebezpečný jev, a jakmile si všimnete u psa pokusů o zvracení, kde chybí obsah, zrychleného dýchání, slintání a nadýmání, okamžitě zamiřte k veterináři.

Doporučený článek:  Nastartovat metabolismus pomůžou změny v jídelníčku i pravidelný pohyb. Tuky už nebudou mít šanci

Pes by měl dostat několik jídel denně. Jak často a v jaké době, závisí na mnoha faktorech, jako je například věk psa. Štěňátko by mělo jíst častěji menší porce. Malý pejsek ve věku 6–‍8 týdnů by se měl krmit i 4krát denně. Po 7 měsících věku se denní dávka změní na dvě, ideálně tři porce. Rutina hraje v životě psa důležitou roli, proto je důležité, abyste jídla podávali v pevně stanovených časech.

Zdroj: https://vcahospitals.com/know-your-pet/feeding-times-and-frequency-for-your-dog