Nezařazené

Pomozte mazlíčkům přečkat horké dny v pohodě

Lidé sice milují vysoké teploty, ale domácí mazlíčci mohou trpět. Vedra mohou být nebezpečná, a to nejen v autech, ale také v domácnostech. Je proto vhodné jim trochu ulevit a dopřát jim osvěžení. Lidské tělo se musí pravidelně hydratovat, nejinak je tomu také u zvířat. Teplo totiž cítí také, jen nám bohužel nemohou sdělit, kdy už je to přes čáru.

Jak se o své mazlíčky starat?

Zvířatům hrozí velmi často přehřátí. Jednoduché činnosti jim mohou dělat potíže, budou malátná a také se objeví nechuť k jídlu. Při prvních příznacích byste měli rychle reagovat. Můžete jim tím zachránit i život. Zvířata teplo snáší velmi špatně. V letní sezoně je tak lepší chodit s nimi ven buď brzy ráno, nebo později večer, když už je slunce za obzorem. Zvířata kvůli vysokým teplotám nebudou mít žádnou energii.

Doporučený článek:  Rajčata se vyplatí pěstovat na každé zahradě. Kromě šťavnatých plodů najdou využití i listy

V létě byste jim měli věnovat zvláštní péči. Obzvlášť velmi malým, jako jsou štěňata nebo koťata. Dejte pozor také na zvířecí dědečky a babičky a zvířata, která mají problémy se srdcem, plícemi nebo ledvinami. Problémy mohou mít také velmi obézní zvířata nebo březí samice.

Zdroj obrázku: Freepik

V horkých dnech je i ve stínu 30 stupňů

I když si myslíte, že svým mazlíčkům ulevíte, když se s nimi posadíte do stínu, není to pravda. V horkých letních dnech i ve stínu může teplota dosáhnout 30 stupňů a zvířata budou trpět.  Některá plemena psů jsou dokonce náchylnější na přehřátí než ta ostatní. Mopsi, pekinézové nebo buldoci – ti všichni mají s termoregulací větší problémy.

Doporučený článek:  Jak pečovat o vlasy, aby si zachovaly přirozený lesk a vitalitu?

Jak poznáte, že je zvíře přehřáté? Bude mít nejen zrychlený tep, ale také problémy s udržením rovnováhy. Objeví se průjem, zvracení nebo ztráta vědomí. Je tak nutné zvířata pravidelně hydratovat a udržovat je co nejvíce doma, kde budou mít své zázemí a budou se smět schovat před vysokými teplotami. Dejte pozor na to, abyste své mazlíčky nepřetěžovali, a dopřejte jim pravidelnou hydrataci.

Zdroj: https://www.aspca.org/pet-care/general-pet-care/hot-weather-safety-tips