Zdraví

Okolo zmrzliny koluje mnoho oblíbených mýtů

O zmrzlině koluje mnoho mýtů. Podle některých totiž pomůže proti bolesti v krku. Zmrzlina by se také prý neměla jíst v zimě, protože prý může způsobit nevolnost. Jestliže nevíte, ke kterému tvrzení se připojit, možná vám pomůže dnešní článek, ve kterém si ukážeme, jestli zmrzlina opravdu může pomoci.

Jak si pomoci od infekce v krku?

Angína je velmi nepříjemné onemocnění, proti kterému se můžete bránit pouze antibiotiky. Množství bakterií v ústech pak tělo nezvládá regulovat, a tím pádem přijde silná bolest, která bude nepříjemná hlavně při polykání. Lidé, kteří trpí faryngitidou, budou mít problémy jíst tuhou stranu, proto velmi často jedí zmrzlinu nebo polotekuté produkty, se kterými nemají tolik práce a zároveň se najedí.

Jíst zmrzlinu, když jste nemocní, ale podle odborníků není dobrý nápad. Způsobíte si tím pokles teploty v krku a ústech, za tím pak následuje oslabení imunitního systému. Tělo potřebuje mít správnou teplotu, aby orgány mohly pracovat správně. Infekce může trvat déle, pokud tomu tak nebude, a konzumací zmrzliny tomu nepomůžete.

Zdroj obrázku: Freepik

Zmrzlina může opravdu pomoci

Nikdy ale nevěřte tvrzení, že na zmrzlinu je moc zima. Dejte si ji, kdykoliv na ni máte chuť. Dávejte si ale pozor na množství, které sníte. V teplých dnech, kdy je naše tělo více zahřáté, si můžete konzumací studených nebo ledových nápojů nebo pokrmů spíše uškodit. Stejný případ bude také, když přijdete z chladné místnosti do horkého prostoru.

V zimě ale zmrzlina vůbec ničemu nevadí, protože nejsou extra velké teplotní rozdíly. Neexistují žádné kontraindikace, takže si ji s klidným svědomím dejte. Zmrzlina je tím nejlepším, co můžete svému tělu dát v případě, že je chladné období. Konzumací zmrzliny si můžete pomoci například od bolesti v krku nebo otoku v něm. Zmrzlinu navíc miluje skoro každý, takže bude mít účinek i na psychickou pohodu.

Zdroj: https://blog.uvahealth.com/2018/07/13/is-ice-cream-healthy/