Zdraví

Vysoký krevní tlak pomohou snížit některé bylinky

Mnoho z nás už nesází na léky z lékárny, ale raději věří přírodě. Bylinky i další přípravky mohou být velmi účinné, pokud víte, jaké použít na který problém. Neduhy můžete snadno vyřešit bylinkami. Mohou například snížit krevní tlak nebo si jimi pomůžete od jiných problémů. Bylinky a příroda mohou v mnohém pomoci, a proto stojí za to je vyzkoušet.

Při léčbě vysokého tlaku mohou bylinky pomoci

Jestliže trpíte vysokým krevním tlakem, určitě stojí za to vyzkoušet bylinky, které v kombinaci se zdravým životním stylem mohou opravdu pomoci a krevní tlak snížit. Vysoký krevní tlak můžete poznat nejen podle příznaků na svém těle, ale především na něj přijde váš lékař. Bylinky byste v léčbě hypertenze neměli používat samostatně, ale raději tento typ léčby zkonzultuje se svým lékařem.

Jaké bylinky pomohou při vyšším krevním tlaku? Na výběr máte hned z několika druhů. Jaké jsou ty nejoblíbenější? Rozhodně mezi ně patří meduňka. Ta zmírňuje následky stresu, napětí a budete mít jistotu, že se vám krevní tlak nebude zvyšovat. Pomoci může také kořen pampelišky. Snižuje krevní tlak a také hladinu cukru nebo cholesterolu v krvi. Heřmánek je zase bylinka, která funguje na uklidnění a pomůže vám dostat se do příjemného stavu.

Zdroj obrázku: Freepik

Využijte sílu bylin a uvidíte, že krevní tlak bude mít správné hodnoty

Kromě výše zmíněných bylinek můžete zkusit například hloh nebo mateřídoušku. Mají relaxační vlastnosti a pomůžou snížit krevní tlak. Vyzkoušejte také přesličku rolní, která se doporučuje v případě, že máte špatnou náladu. Také divoká růže má skvělé účinky na naši psychiku. Posiluje srdce a snižuje krevní tlak. Zkuste bylinky kombinovat s doporučenými léky.

Bylinné terapie mohou v mnohém pomoci, ale důležité bude také dbát na to, co jíte. Je velmi důležité vědět, jestli vám některé bylinky nemohou dokonce ublížit. Mohou se objevit alergie nebo záchvaty. Dbejte na pravidelný pohyb a také často choďte ven na čerstvý vzduch.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/herbs-to-lower-blood-pressure, https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/high-blood-pressure/symptoms-causes/syc-20373410, https://www.medicalnewstoday.com/articles/324083, https://www.mountsinai.org/health-library/herb/lemon-balm, https://www.healthline.com/nutrition/motherwort, https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/high-blood-pressure/in-depth/high-blood-pressure/art-20046974