Aktuality, Domov

Zabavte svého mazlíčka během dlouhé zimy

Zima a nepříznivé počasí nemusí znamenat, že se vaši mazlíčci musí nudit. Existuje spousta způsobů, jak je zabavit a udržet je aktivní i v rámci interiéru. Zde je několik tipů na zábavu a aktivity, které můžete s vašimi mazlíčky vyzkoušet.

1. Interaktivní hračky:

Existuje mnoho interaktivních hraček pro mazlíčky, které jsou skvělým způsobem, jak udržet je zabavené. Hračky s vnitřními mechanismy nebo plněné pamlsky jsou pro psy i kočky velkým hitem. Vaši mazlíčci budou muset pracovat na tom, jak dostat ven z hračky své oblíbené pamlsky, což je výzva, kterou zbožňují.

2. Hry na schovávanou:

Hra na schovávanou je skvělým způsobem, jak udržet vášho psa aktivního. Schovávejte oblíbenou hračku nebo pamlsky po bytě a nechte vašeho mazlíčka, aby je našel. Tato hra ho bude stimulovat fyzicky i mentálně.

Doporučený článek:  Škrob na textil si můžeme připravit i domácí

3. Postavte jim překážkovou dráhu:

Pokud máte větší prostor, můžete postavit překážkovou dráhu pro svého psa nebo kočku. Použijte polštáře, deky, nebo dokonce nějaké zvláštní překážky určené pro domácí trénink. Tato aktivita zlepší koordinaci a fyzickou kondici vašich mazlíčků.

Zdroj obrázku: Freepik

4. Trénink triků:

Zimní měsíce jsou skvělým časem na trénink nových triků. Můžete se pokusit naučit svého psa nové povely, jako je „sedni,“ „lehni,“ nebo dokonce složitější triky, jako je „dáváme ruku.“ Trénink posiluje vaši vztah s mazlíčkem a poskytuje jim duševní stimulaci.

Doporučený článek:  Svátečně prostřený stůl vytvoříme i díky malým detailům

5. Špionážní hry pro kočky:

Kočky milují hrát špionážní hry. Použijte laskavě jedlý barvící gel a označte na skleněné okno různé zvířecí stopy nebo ptáky. Vaše kočka může sledovat tyto stopy a zkoumat je. Je to zábavný způsob, jak stimulovat jejich mysl a přitom zůstat v teple.

6. Vytvořte jim úkoly:

Další způsob, jak stimulovat vaše mazlíčky, je vytvořit jim různé úkoly nebo hledací hry. Ukryjte pamlsky nebo hračky po bytě a dejte svým mazlíčkům za úkol je najít. Tato aktivita poskytuje duševní výzvu a trénuje jejich čichové schopnosti.

Doporučený článek:  Péči o muškáty zvládne i začátečník, stačí dodržet několik pravidel

7. Masírujte je:

Masáže mohou být pro mazlíčky relaxační a uklidňující. Mějte na paměti, že někteří psi a kočky nemusí masáže nijak zvlášť milovat, takže začněte pomalu a pozorujte, jak na ně reagují. Masírujte jim s láskou a jemností.

I když jsou zimní měsíce venku chladné a nepřívětivé, můžete s vašimi mazlíčky stále trávit kvalitní čas a udržovat je aktivní. Zkuste několik těchto tipů na zábavu a aktivitu v interiéru a uvidíte, jak si vaši mazlíčci budou užívat zimního období.

Zdroj: https://www.durvet.com/blog/activities-to-do-with-your-pet-at-home/