Rady a tipy

Úklid sprchového koutu už nemusí být noční můra. Stačí vzít do ruky správné prostředky

Sprchový kout je nejdůležitější součástí každé koupelny, pokud nemáme vanu. Udržet ho v čistotě není vždy jednoduché, ale tento úkol není nemožný. Sediment na stěnách i ve spárách můžete odstranit, i když to někdy vypadá složitě. Díky domácím prostředkům můžete odstranit všechny skvrny a nečistoty. Jak se postarat o dokonale čistou sprchu bez zbytečného úsilí?

Ocet je univerzálním bojovníkem proti skvrnám

Všichni víme, že ocet můžeme použít na úklid celé domácnosti a hodí se také na údržbu zahrady. V tomto případě ho můžete použít na odstranění vodního kamene ze sprchového koutu. Tuto metodu používaly již naše babičky a vy se na ni můžete spolehnout také. Stačí, když smícháte ocet s vodou v poměru 1 : 1 a nalijete směs do lahve s rozprašovačem.

Doporučený článek:  Plísně v koupelně nebudou mít šanci. Domácí čistič je hotový během pár minut, účinky vyrazí dech

Nastříkejte směs na dlaždičky a spáry ve sprchovém koutě a nechte půl hodiny působit. Potom vše vydrhněte hrubou houbou a zbývající nečistoty opláchněte vlažnou vodou. Zápach octa bude sice v koupelně nějakou dobu cítit, ale budete mít dokonale čistou koupelnu, včetně sprchového koutu. Stejnou metodu můžete použít také na vyčištění vaničky ve sprše.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda a peroxid vyčistí všechno

Dalším spolehlivým způsobem je kombinace jedlé sody s peroxidem vodíku. Jedlá soda má trochu žíravé vlastnosti, takže si velmi jednoduše poradí s vodním kamenem, který se usazuje ve vaničce i na stěnách sprchy. Peroxid si zase poradí s plísněmi. Stačí smíchat vodu, 2 polévkové lžíce jedlé sody a pár kapek peroxidu vodíku. Směs nalijte do láhve s rozprašovačem a nechte působit 15 minut.

Doporučený článek:  Vyhnat komáry z domova pomůže obyčejné pivo. Recept ze tří ingrediencí bude stále po ruce

Nejdůležitější je prevence

Nechcete se jednou za čas zabývat náročným úklidem celé koupelny včetně sprchového koutu? Nejlepší je prevence. Pěnu, šampon a zbytky kosmetiky po každé koupeli opláchněte a utřete do sucha. Díky tomu se nebude zbytečně tvořit vodní kámen a jiný sediment. Nezapomeňte také koupelnu uklízet pravidelně jednou za týden a nebudete s tím mít tolik práce.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-clean-a-shower/