Rady a tipy

Plísně v koupelně nebudou mít šanci. Domácí čistič je hotový během pár minut, účinky vyrazí dech

Nejvíce využívanou místností všech členů domácnosti je koupelna. Z tohoto důvodu vyžaduje úsilí, aby byla bezvadně a hygienicky čistá. Pokud chceme být důslední, musíme mít v oku hlavně místa, jako jsou kování, dlaždice, spáry mezi kachlemi a keramikou. Plíseň z koupelny není snadné vyhnat, jelikož je zde ideální prostředí pro množení a přežití plísní. My máme ale řešení, stačí jen trocha ochoty a mazanosti. Jak se zbavit snadno a rychle plísně z koupelny? Pojďme to zjistit!

Dlaždice bez plísně

Dlaždice, zejména ty kolem sprchy, vany a uvnitř sprchového koutu, jsou vystaveny neustálému kontaktu s vlhkostí. Pokud se potýkáme s takzvanou tvrdou vodou, rychle se navíc povrchy pokryjí vodním kamenem. A co dělat, abyste se ho zbavili? Samozřejmě, že drhnutí je nezbytné, ale hrubou silou můžeme dlaždice nebo spáry často i poškodit. Lze si tuto činnost ale i zjednodušit. 

Doporučený článek:  Zimní dovolená se vydaří díky dobré přípravě

Citronová šťáva na kameni funguje perfektně!

Dlaždice na stěnách stačí zakrýt citronovou šťávou! Pokud se chystáte vyčistit koupelnu, můžete nakrájet citron a polovinou citronu důkladně potřít kamenné dlaždice a poškozená místa. Počkejte čtvrt hodiny a vydrhněte stěnu houbičkou. A co dělat, když nemáme po ruce toto ovoce? Zkuste jej nahradit rozpuštěnou kyselinou citronovou. Tento prášek rozmíchejte ve vodě a hotovou směs nalijte do láhve s rozprašovačem. Tímto přípravkem postříkejte postižená místa a nechte asi 5 minut působit. Poté opět opláchněte vodou nebo otřete hadříkem.

Doporučený článek:  Peeling pokožky hlavy redukuje lupy a sníží produkci mazu
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prostředek na vodní kámen

Pokud se však pravidelně staráme o pořádek v koupelně, a přesto je v něm vodní kámen, stojí za to usnadnit si čištění a vytvořit si domácí prostředek, který odstraní obtížné usazeniny. Co budeme potřebovat?

  • Ocet,
  • citronovou kůru,
  • vodu,
  • citrusový esenciální olej,
  • rozprašovač.

Nalijte sklenici vody a stejné množství octa do láhve. Přidejte do směsi kousky citrusové kůry, která zvýší účinek domácího a ekologického prostředku. Chcete-li zkrotit nehorázný zápach octa, pro jeho zjemnění můžete přikapat malé množství esenciálního oleje a máte hotovo! Před každým použitím stačí domácí čistič důkladně promíchat a protřepat láhev.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-clean-bathroom-mold/