Nezařazené

Šitíčko už hospodyňky nenosí. Místo něj pomůže lepidlo, kterým opraví jakoukoliv díru na oblečení během okamžiku

Dříve to bylo šitíčko, kterým správná hospodyňka opravila každou díru na oblečení. Ty moderní ho vyměnily za tubu s lepidlem. I když se na první pohled hodí do dílny, využije ho každá žena, které je líto vyhodit oblečení jenom proto, že se na něm nachází drobná díra. Postup je přitom extrémně jednoduchý.

Šitíčko jako výbava každá ženy

Když se zeptáte své babičky, možná i maminky, jistě vám řeknou, že malé šitíčko měly ve svých kabelkách pro případ, že by potřebovaly opravit drobnou díru na oblečení. Šitíčko však dnes na pokojích nabízejí i lepší hotely, aby umožnily hostům případnou opravu jejich outfitu. Ne každý ho ale využije. Moderní hospodyňky vědí, že jehla a nit už nejsou nezbytné. Plně stačí tuba s lepidlem.

Pomůže lepidlo

Místo jehly a niti stačí jakékoliv lepidlo určené na textil. Jedině tak je jistota, že na látku přilne a pomůže zacelit vzniklou díru. Samozřejmě je třeba dodat, že tento postup je určený jenom na opravu spíše menších dírek, takzvaných zatrhnutí. Velké škuby lepidlem opravit nelze. S nimi si však neporadí ani drobné šitíčko.

Naneste na rub

Vezměte oblečení, obraťte ho na ruby, najděte díru a na ní naneste lepidlo. Snažte se pomocí lepidla spojit jednotlivá vlákna textilie tak, aby se díra pomocí lepidla zacelila. Nechte lepidlo schnout dle návodu a během této doby s oblečením různě pohybujte, různě ho žmoulejte a mačkejte. Tímto postupem eliminujete, aby byla díra vidět.

Obraťte a žehlete

Nyní můžete oblečení obrátit, vzít si rozehřátou žehličku a začít s druhou fází opravy vzniklé díry. Ta už je jednoduchá. Dané místo začněte žehlit. Opět je třeba danou část různě ohýbat, přehýbat a mačkat a při tom vždy několikrát přejet žehličkou. Až ve finální fázi můžete tričko či jakékoliv jiné oblečení roztáhnout po žehlicím prkně a dokonale přežehlit. V tu chvíli bude jako nové a po díře nebude v materiálu nikde ani památky.

Zdroj: https://aprettyhappyhome.com/2015/02/18/no-sew-way-to-repair-a-t-shirt-hole/