Rady a tipy

Dobře vybraný parfém je ten nejlepší doplněk, který podtrhne osobnost každé ženy

Tento doplněk je oblíbený po celém světě, a i když není na těle vidět, dokáže zázraky. Je to nejlepší přítel ženského pokolení, ale používají ho také muži. Abyste našli ten správný parfém, který vás bude doplňovat, je dobré vědět pár věcí, aby zdůraznil vaše přednosti a naopak schoval, co nechcete, aby bylo vidět.

Parfém se hodí k čemukoli, ale musí zvýraznit vaši osobnost

Pro mnoho žen je parfém méně důležitý než perfektní make-up nebo luxusnější doplňky, jako jsou kabelka nebo náhrdelník. Parfém ale může ukázat, jaká jste žena a co máte ráda. Podle toho, jak silně voní, podtrhne romantickou duši ženy nebo její silnou osobnost. V některých ohledech tak může snadno předčit i zmíněný luxusní šperk.

Doporučený článek:  Koupelna láká k uložení všech nezbytností. Tohle do ní ale nikdy nedávejte

Pro každou příležitost žena potřebuje rtěnku nebo oblečení, které obleče právě na zvolenou akci nebo večírek. Než najdete ten pravý parfém, asi budete dlouho hledat a zkoušet mnoho značek i vůní. Klíčovou věcí jsou prvotní tóny parfému – je to silná vůně, která je cítit hned po nastříkání. Tato vůně je v mnoha případech rozhodující. Srdce parfému tvoří pak vůně, která následuje hned po té první. Pokud je parfém kvalitní, vydrží několik hodin.

Doporučený článek:  Správnou funkci ledvin se vyplatí podpořit vhodným jídelníčkem
Zdroj obrázku: Freepik

Základní vůně je taková, která vydrží po zbytek dne

Mnoho drogerií a obchodů dnes nabízí možnost vyzkoušet si parfém přímo na místě. Tam se ale mísí hromada vůní a váš čich tam může být ovlivněn ještě několika dalšími parfémy. Proto je vhodné parfém nastříkat a vyjít ven z obchodu, abyste zachytili jeho opravdové vůně, jak radí majitelka jedné parfumerie v Americe.

Někdo má rád hodně kořeněné a těžké vůně, jiné ženě nebude vadit romantický parfém, pokud je taková i ona sama. Ti, co se pohybují v parfémech, doporučují vůně černého nebo růžového pepře, tabákového květu nebo pižma. Když nastane chladnější počasí, většinou saháme také po jiných vůních – jantaru, kadidlu nebo vůni země. Parfém patří mezi doplňky, které by neměly chybět žádné ženě.

Zdroj: https://www.nytimes.com/2019/02/21/smarter-living/how-to-choose-perfume-cologne-fragrance.html