Rady a tipy

Připravte si past na ovocné mušky, díky ní se jich zbavíte mrknutím oka

Ovocné mušky se objevují skoro v každé domácnosti. Tento malý hmyz nám zaručeně zkazí veškerou chuť k jídlu. Tím, že sedá na ovoce a zeleninu, které nemáme v chladničce, je znehodnocuje. Existuje však jednoduchý způsob, jak se s nimi vypořádat.

Stačí jim pár dní ke kladení vajíček

Ovocné mušky se objevují brzy na jaře a aktivní bývají až do pozdního podzimu. Mohou být skutečnou pohromou pro všechny členy domácnosti. Když se doma objeví, mohou zničit všechno ovoce a zeleninu, které nejsou v chladničce. Tento malý hmyz měří 2–3 milimetry a žije poblíž ovocných stromů, hlavně tam, kde fermentuje ovoce.

Doporučený článek:  Základem dobré polévky je správně zvolené koření

Mohou se však velmi jednoduše ocitnout i v bytě, kam jsou přitahovány různými vůněmi potravinářských výrobků, jako je víno, džem nebo i obyčejné ovoce. Název ovocná muška pochází ze skutečnosti, že tento hmyz se živí kvasinkami žijícími na hnijícím ovoci. Ovocné mušky mají krátký život. Žijí jen 40 dní, ale během této doby se dokážou rychle a početně rozmnožovat. Jídlo, na kterém sídlily ovocné mušky, už není vhodné ke konzumaci.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí trik proti ovocným muškám

I když jsou ovocné mušky rušivé a rychle se množí, způsob, jak se jich zbavit, může být poměrně velmi jednoduchý. Zkuste například použít ocet. Vůně jablečného octa ovocné mušky přitahuje. Ocet smíchejte s tekutinou na mytí nádobí. Otevřenou misku s těmito tekutinami nechte přes noc v kuchyni. Vůně octa bude mušky přitahovat a tekutina bude působit jako jed. Ráno se jen zbavte nádoby s mrtvým hmyzem.

Doporučený článek:  Sýr končí často zbytečně v koši. Málokdo ho umí skladovat správně

Můžete zkusit použít také kousek zralého ovoce nebo víno či pivo. Pokud u vás tyto způsoby selžou, můžete investovat do nákupu tyčinek nebo svíček se specifickým zápachem proti muškám. Ovocné mušky nesnášejí vůni máty. Jednoduše si do kuchyně kupte květináč s touto rostlinou. Nezapomeňte však odstranit z dosahu mušek veškeré ovoce a zeleninu, dávejte si pozor i na kousky jídla zapadlé v různých spárách.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25042/how-to-kill-fruit-flies/