Domov

3 přírodní prostředky pro dokonale čistou myčku: nádobí se bude jenom blýskat

Čištění myčky je velmi důležité, protože jinak nebude nádobí dokonale čisté a nebude se lesknout. Je tedy potřeba věnovat nějaký ten čas také samotnému čištění spotřebiče, aby mohla voda správně proudit a tableta se rozpustila a fungovala tak, aby bylo nádobí znovu připravené k použití. Jak myčku čistit? Můžete si vybrat mezi chemickými prostředky nebo domácími metodami.

Zápach nebo vodní kámen jsou nejčastější problémy

V případě myčky nádobí se vyplatí koukat po té nejlepší kvalitě. Aby ale nádobí zůstávalo čisté, je nutné se o samotnou myčku nádobí starat. Na trhu najdeme výrobky, které slibují, že myčku nádobí vyčistí, ale bohužel nejsou natolik účinné jako domácí metody. Ty mají spoustu výhod – jsou totiž levné, účinné a potřebné prostředky najdete doma v kuchyni, takže se nemusíte nikam honit.

Myčku byste pak měli čistit pravidelně, protože jedině tak dosáhnete skvělého výsledku. Jednou měsíčně se tak několik minut věnujte čištění myčky, protože vodní kámen nebo nepříjemný zápach mohou ovlivnit kvalitu umytí nádobí i nádobí samotného. Není také vhodné dávat do myčky materiály, které do ní nepatří. Poškodit se může vnitřek myčky a ta nebude fungovat správně.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké domácí prostředky použít?

Celkově se v domácnosti na úklid a čištění používá hlavně ocet, jedlá soda nebo kyselina citronová. Můžete je použít také při čištění myčky. Mnohem lepší ale bude vzít do ruky obyčejný kartáček na zuby a houbu, kterou dokonale vyčistíte všechna zákoutí v myčce. Kyselina citronová dokáže v tomto případě zázraky, protože myčku osvěží a zároveň zbaví nečistot.

Jedlá soda zase pohlcuje veškeré pachy, které z myčky a nádobí vycházejí, a budete mít jistotu, že je nádobí čisté. Jedlá soda má ale žíravé vlastnosti, proto si dávejte pozor na množství, které použijete. Lesknout se budou nejen kovové části myčky, ale také samotné nádobí. Dvě lžíce sody nasypte do myčky a vydrhněte. A máte hotovo!

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-a-dishwasher-with-vinegar