Zdraví

Oslabenou imunitu dá tělo rychle najevo. Při těchto příznacích jednejte ihned

Lidský imunitní systém vysílá signály, když se imunita těla snižuje. Existuje mnoho poměrně jednoduchých příznaků snížené imunity. Některé z nich uvidíte v zrcadle, jiné na toaletě, další pocítíte a tělo vás samo upozorní. Budete se cítit bolestivě na kůži nebo v ústech. Existují však jasné příznaky, které naznačují, že se s imunitou děje něco špatného. Jaké jsou tyto základní příznaky ztráty imunity?

Sklon k nachlazení

Pokud onemocníte častěji než jindy nebo pokud i malé nachlazení přináší ležení v posteli s horečkou, znamená to, že imunitní buňky selhávají. Příznakem naznačujícím poruchu imunitního systému mohou být také prodloužené infekce a chronické, obtížně léčitelné záněty. Pokud i taková triviální onemocnění, jako je výtok z nosu, trvají týdny, raději tělo podpořte.

Doporučený článek:  Vychutnejte si květy šeříku po celý rok. Ve formě čaje působí skvěle nejen na játra

Slabost a ospalost

Nedostatek síly, večerní nespavost a ranní slabost, pití pěti káv jen proto, abyste překonali únavu. Důvodem tohoto stavu může být jen oslabená imunita, lidské tělo je promyšlený stroj. Deficity v jedné sféře se snaží kompenzovat v jiných. Pokud se tedy potýká s anémií, nedostatkem vitamínů a výslednou oslabenou imunitou, není divu, že zapne režim úspory zdrojů. Když máte pocit, že máte méně síly než obvykle, postarejte se o zdravý spánek a posilujte imunitu.

Zdroj obrázku: Freepik

Žaludeční problémy a imunita

Zácpa, průjem, příznaky podobné syndromu dráždivého tračníku, nadměrná plynatost a pocit bublání ve střevech, to vše může být signálem, že se imunita snížila. Proč? Imunita přímo závisí na stavu našeho střevního mikrobiomu, tedy dobrých bakteriích přítomných v trávicím traktu. Pokud v důsledku špatné stravy, antibiotické terapie nebo onemocnění tyto bakterie zemřou, nedostatek se projeví. Přirozená obrana proti infekcím prakticky přestává existovat. Jak tomu zabránit? Obohacením stravy o přírodní prebiotika a probiotika, která obnoví bakteriální rovnováhu ve střevech.

Doporučený článek:  Při konzumaci vajec záleží na způsobu jejich úpravy

Aftózní vředy a herpes

Stejně jako konjunktivitida jsou příznakem oslabené imunity také bolestivé změny vyskytující se v ústech a rtech, včetně populárního nachlazení, které může být důsledkem nedostatku vitaminu B12. Herpes na rtu je způsoben virem, jehož nositeli je více než 80 procent populace. Když imunita oslabuje, spící virus se rád projeví. Nepodceňujte žádný z těchto příznaků. Neléčený herpes může napadnout nervový systém a vyvolat herpetickou encefalitidu.

Zdroj: https://zdrowie.interia.pl/zdrowie/news-niedobor-witaminy-b12-objawy-zauwazysz-takze-w-lustrze,nId,5879344, https://zdrowie.interia.pl/zdrowie/choroby-zakazne/news-opryszczka-wargowa-dlaczego-wokol-ust-pojawiaja-sie-nieprzyj,nId,5298445