Životní styl

Styl chůze a nastavení tváře dokážou člověka učinit přitažlivějším

Nezáleží na tom, jestli jste štíhlí, nebo máte pár kilogramů navíc. Studie a výzkumy ukázaly, že atraktivitu určuje nejen štíhlá postava, ale také způsob, jakým se pohybujete. Podle toho a dalších parametrů zvýšíte svou atraktivitu, ať vypadáte jakkoli.

Porovnával se tvar těla, jeho proporce a index hmotnosti

Doktor Ed Morrison, který je předním psychologem na univerzitě v Portsmouthu, porovnával právě tyto hodnoty a ukázalo se, že styl naší chůze společně s přitažlivostí tvaru těla ovlivňují naši atraktivitu a to, jak nás vidí ostatní. Ženskou atraktivitu určuje štíhlý pás, zaoblené boky a celkově štíhlá postava. Muž tak vidí ženu, která je plodná a může s ní založit rodinu. Tím se řídili už naši předkové.

Stačí, když žena pohne svými boky a kráčí malými krůčky. To je pro muže pohyb, který je fascinuje, a žena je tím pádem pro něj atraktivní. Výsledky této studie jsou podle psychologa velmi překvapivé, protože je častěji hodnocena postava jako taková, nikoli aspekty jako styl chůze.

Zdroj obrázku: Freepik

Atraktivnost určuje také nastavení tváře

Některé studie tvrdí, že atraktivnost můžete zvýšit sami, a to tím, jak nastavíte svému protějšku tvář. Ženy jsou pro muže svůdné, pokud nakloní obličej dopředu, muži tak budou působit, pokud mírně hlavu zakloní. Možná za to může výškový rozdíl mezi pohlavími. I v tomto ohledu ale ještě není prozkoumáno vše a stále se provádějí další a další studie.

Aby vědci zjistili, co činí ženy i muže atraktivní pro svůj protějšek, používali 3D modely obličejů, které různě nakláněli, aby zjistili, jak moc je nastavení tváře pro druhého důležité. Všechna tato zjištění ohledně atraktivity by mohla velmi pomoci při seznamování, které je pro mnoho lidí i v 21. století velkou neznámou, a to z různých důvodů. Zvýšení atraktivity jen pomocí chůze nebo nastavení tváře tak může seznamování usnadnit.

Zdroj: https://www.researchgate.net/publication/344590122_Attractiveness_and_Confidence_in_Walking_Style_of_Male_and_Female_Virtual_Characters, https://www.port.ac.uk/news-events-and-blogs/news/something-in-the-way-she-moves, https://www.researchgate.net/publication/276982927_High_heels_as_supernormal_stimuli_How_wearing_high_heels_affects_judgements_of_female_attractiveness, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27257677/, https://www.sciencebuddies.org/science-fair-projects/project-ideas/HumBeh_p055/human-behavior/are-composite-faces-more-attractive