Rady a tipy, Životní styl

3 tipy pro klidné usnutí a nerušenou noc: žádné prášky už nebudete potřebovat

Problémy se spánkem jsou v dnešní době velké téma. Moderní technologie a rychlý životní styl plný alkoholu snižují kvalitu našeho života. Potíže s nespavostí má obrovské množství lidí. Každá nespavost má jiné příčiny, ale řešení na rychlé a jednoduché usínání je jen jedno. Možná tomu nevěříte, ale stačí jediná metoda, abyste se kvalitně vyspali. Dnes se podíváme na způsob, který vám vždy pomůže usnout.

Příčiny nespavosti

Průzkumy ukázaly, že 40–50 procent lidí má problémy se spánkem nebo se s nimi někdy setkalo. Jedná se o velmi vážný problém, který má negativní vliv na každodenní život. Nespavost se může objevit jako příznak u některých onemocnění. Nejčastěji ale souvisí s naším životním stylem, silným stresem a přepracováním. Podívejte se na metodu, díky které usnete rychle.

Metoda 4-7-8 funguje u každého

Metoda 4-7-8 pracuje s dýcháním a přišel s ní Andrew Weil z Harvardovy univerzity. Až si lehnete do postele, měli byste dýchat velmi specifickým způsobem. Silně vydechněte ústy. Poté 4 vteřiny vdechujte vzduch nosem. Zadržte dech na 7 vteřin a nakonec vydechujte po dobu 8 vteřin. Opakujte alespoň čtyřikrát, aby mělo dýchání správný efekt.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky, které vám pomohou s usínáním

Na nespavost můžete vyzrát i jinými způsoby. Byliny a aromaterapie jsou skvělými způsoby, jak dosáhnout klidného spánku. Nálev z meduňky, máty, lipových listů nebo heřmánku vás příjemně zklidní před spaním a podpoří vaše usínání. Pro aromaterapii je nejlepší levandule, která vás dokonale uvolní. Levandulový, santalový nebo meduňkový olej si také můžete přidat do koupele.

Vzdejte se před spaním moderních technologií

Odborníci doporučují, aby všichni odložili své chytré telefony, tablety a vypnuli televizi hodinu před spaním. Díky tomu mozek přijde o přístup k modrému světlu, které mu říká, že by měl být vzhůru. Jestli používáte telefon v posteli, není vůbec překvapivé, že nemůžete usnout. Vezměte si místo toho knihu nebo si zahrajte společenskou hru s partnerem.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/ways-to-fall-asleep