Zajímavosti

Ne všechny pokojové rostliny jsou vhodné do bytu, ve kterém žije kočka

Máte doma chlupatého mazlíčka, ale zároveň také skoro botanickou zahradu? Je nutné svou kočku chránit před jedovatými rostlinami, které by jí mohly nejen přivodit otravu, ale v některých případech také smrt. Jaké květiny jsou pro kočku bezpečné, a můžete je tak pěstovat nejen na balkoně, ale také v pokojích?

Pro kočky je mnoho druhů rostlin jedovatých

Jaké rostliny mohou zdobit vaši domácnost a zároveň nebudou ohrožovat život vašeho domácího mazlíčka? Je jich mnoho, ale musíte vědět, kde je hledat. Nejen sítě na balkoně, ale také rostliny mohou ochránit vaši kočku. Ty totiž milují okusování různých druhů trav a květin. Kočky, které žijí venku, si žvýkáním trávy čistí žaludek a doplňují živiny.

Doporučený článek:  Kalifornie jde v boji proti emisím ještě dál. Nový zákon zakazuje prodej benzínových sekaček

Na zahradě nebo terase byste tak měli mít pouze rostliny, které jsou pro kočky bezpečné. Není to pouze o tom, že by mohla sežrat nějaké květy nebo listy, v mnoha případech stačí pouze olíznutí listu, a neštěstí je na světě. Při výběru rostlin tak nemyslete pouze na to, jak budou na balkoně vypadat, ale myslete také na své mazlíčky.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké rostliny vybrat na balkon?

Jestliže nebudete myslet na svá zvířata, mohou se u nich objevit závažné zdravotní problémy. Nevolnost, zvracení, bolesti nebo dehydratace jsou těmi nejčastějšími. Kromě toho kočka může přestat jíst nebo být apatická. Většina rostlin, které jsou bezpečné, také skvěle vypadají. Na zahradě vám budou dělat radost a zároveň nebudete mít obavy, že si kočka ublíží.

Doporučený článek:  Domácí úkoly pomáhají s učením, mohou být ale také zdrojem stresu

Vhodná je například kočičí tráva, která se hodí přímo pro ně, ale také tymián, bazalka, rozmarýn nebo petržel. Jsou to bylinky, které navíc využijete také v kuchyni. Mimo to se hodí také heřmánek nebo kopr. Tyto rostliny jsou netoxické, v každém případě ale raději kočky nenechávejte okusovat ani ty. Na balkoně zas můžete mít petúnie nebo měsíčky, vhodné jsou i jiné dekorativní květiny.

Zdroj: https://www.cats.org.uk/help-and-advice/home-and-environment/dangerous-plants