Zajímavosti

Maminka Klára: Dovolená u moře je něco, co svým dětem nikdy nebudu moct dopřát. Kamarádky mi radí, ať si znovu půjčím

Snad každý rodič chce svým dětem dopřát vše, co jim na očích vidí. Ne vždy je to ale možné. To je příklad i Kláry M., naší čtenářky, která se s námi podělila o svou hořkou životní zkušenost. Chtěla by pro děti to nejlepší, ale nemá na to. Důvod? Je jich celá řada.

Nemám peníze

Hned na úvod odpovím, proč svým dětem nikdy nedopřeji dovolenou u moře. Já na něco takového prostě nemám. Nebudu lhát, nemám peníze. Jak je to možné? Prostě taková souhra špatných náhod. Mám za sebou dva rozvody, v podstatě nic nevlastním a v minulosti jsem se zadlužila, což znamená aktuálně probíhající osobní bankrot. Pořád doufám, že se z toho někdy vyhrabu a budu moci žít nový život.

Doporučený článek:  Strach z koček nebo čísla 13: některé fobie zní směšně, člověku ale připraví okamžiky hrůzy

Děti závidí

Mé děti jsou školou povinné a řeknu vám, ty sociální rozdíly jsou jasně vidět. Skoro denně chodí moje děti domů s tím, co by chtěly. Co vlastní jejich spolužáci a ony to nemají. Je to značkové oblečení, školní batohy, mobily, elektronika… Prostě všechno. A už se zase pomalu blíží řeči o tom, kam jejich spolužáci pojedou na dovolenou. A to se opakuje na podzim, kdy jejich spolužáci barvitě líčí zážitky od moře, kde byli v létě.

Doporučený článek:  Ženy žijí déle z mnoha důvodů. Nedělají chyby, které muže stojí život
Zdroj obrázku: Freepik

Chci, ale nemohu

Tak ráda bych svým dětem také dopřála dovolenou u moře, ale já na ni prostě nemám. Není to o tom, že bych nutně chtěla nějaké pětihvězdičkové rezorty s all inclusive. Ale on i obyčejný zájezd bez stravy prostě něco stojí. Navíc bych chtěla, když už bychom jeli, aby si děti dovolenou opravdu užily. Jen někam mimo sezonu, do nejhoršího přímořského letoviska, jen proto abych někde byla, z toho nebudu mít nic já ani děti.

Doporučený článek:  Nejznámější mýty o cvičení, které potřebujete znát ještě před tím, než začnete s jakýmkoliv pohybem

Kamarádky jsou šílené

Samozřejmě jsme se o tom několikrát bavily s kamarádkami. A řekly mi, ať si půjčím, že je to dnes běžné a dělá to mnoho lidí. Já se však už kvůli půjčkám do problémů dostala a znovu nechci. Raději děti bez dovolené u moře než riskovat další prodlužování naší současné bídy. Vyměnit týden u moře za roky finančních problémů? To nikdy!

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek čtenářky Kláry M., redakčně zkráceno a upraveno.