Zdraví

Lněné semínko patří do vyváženého jídelníčku, využití najde i v péči o tělo

Lněná semínka jsou ideálním doplňkem například do jogurtů nebo do tvarohu, pokud chcete doplnit dostatek vlákniny. Obsahují ale spoustu dalších látek, které jsou pro naše tělo prospěšné. Při pravidelné konzumaci se můžete zbavit zažívacích problémů a také budete bojovat proti některým nemocem. Jak můžete lněné semínko využít?

Lněné semínko můžete využít v mnoha oblastech

Jaké vlastnosti má lněné semínko? Obsahuje nejen velké množství vlákniny, ale také další vitaminy a látky, které jsou našemu tělu prospěšné. Kromě vlákniny v něm najdete také omega-3 mastné kyseliny a také omega-6. Mohou snadno nahradit rybí tuk, ale také obsahují vápník, fosfor nebo zinek. Lněné semínko je bohaté na spoustu vitaminů, které můžete využít nejen pro své zdraví, ale také tím docílíte skvělého vzhledu vlasů nebo nehtů.

Doporučený článek:  Cévy v těle pročistí vybrané druhy zeleniny

Semínka můžete koupit jako zrna, mletá semínka, nebo dokonce olej. Vybírejte si ale takové výrobky, o kterých víte, odkud pocházejí. Jak vybrat lněné semínko, abyste v něm našli všechny živiny, které má mít? Vyplatí se koupit celá zrna a doma si je pak namlít. Jedině tak budete mít jistotu, že obsahují všechno, co mají. V obchodech totiž velmi často najdete semínko bez omega-‍3 mastných kyselin, což je velká škoda.

Zdroj obrázku: Freepik

Nálev si můžete vyrobit sami

Lněný nálev je skvělý například proti kašli nebo dalším onemocněním. Zmírňuje škrábání v krku a bolesti. Kromě toho ho můžete použít také jako vlasový šampon, protože díky lněnému semínku se budete těšit ze zdravých a pevných vlasů. Stačí si připravit dvě lžíce lněného semínka, které zalijte 250 ml vroucí vody. Nakonec nechte 15 minut stát a sceďte. Pokud nezvládnete nápoj vypít, můžete do něj přidat med nebo ovocný sirup.

Doporučený článek:  Vysoký krevní tlak udrží na uzdě správný jídelníček. Stačí dodržet jen několik pravidel

Bojuje také proti onemocněním, jako jsou hemoroidy, zácpa nebo onemocnění střev. Proto byste měli lněné semínko konzumovat pravidelně, protože příznivě ovlivňuje střeva a další orgány. Nálev pak můžete pít až dvakrát denně, nejlépe nalačno. Podporuje také hubnutí a díky tomu budete mít plno energie. Kromě toho patří lněné semínko také na vlasy, protože vlasům dodá potřebnou hydrataci.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/263405