Rady a tipy

Kvasnicový postřik zbaví rostliny na zahradě mšic

Mšice představují pro zahrádkáře velký problém a velkou škodu pro zahradu. Vysávají z rostlin buněčnou šťávu, což vede k jejich smrti. V první řadě se vyplatí sáhnout po organickém způsobu boje proti vetřelci. Je levný a navíc šetrný k životnímu prostředí. Jeho příprava je navíc velmi jednoduchá.

Vlastnosti kvasinek

Pekařské kvasnice vykazují mnoho účinků v boji proti mšicím. Tvoří ochrannou bariéru, která chrání keře, zeleninu a okrasné rostliny před napadením. Kromě toho postřik kvasinek urychluje jejich růst a chrání je před škodlivými mikroorganismy. Je to také látka, která bojuje proti houbovým chorobám, jako je plíseň šedá nebo moučnivka.

Doporučený článek:  Spálená a odřená pokožka znepříjemní nejen letní dny. Vsaďte na pomoc, kterou nabízí příroda

Mšice jsou velmi drobný hmyz, mohou být zelené, krémové, oranžové i černé. Jejich charakteristickým znakem je protáhlé tělo s mírně zaobleným tvarem. Obvykle se živí stonky rostlin nebo spodní stranou listů. V této oblasti kladou samice také vajíčka. Tento hmyz se rozmnožuje bleskovým tempem, proto je třeba jednat co nejdříve.

Zdroj obrázku: Freepik

Výroba postřiku

Postřik je jednoduchý a nezabere mnoho času. Stačí rozpustit 100 g pekařského droždí v pěti litrech vody a nechat hodinu odstát. Můžete také přidat několik kapek tekutého mýdla. Kapalina se stane pružnější a mšice budou znehybněny. Všechny přísady důkladně promíchejte. Nalijte směs do rozprašovače a rovnoměrně ji rozetřete po všech nemocných rostlinách. Rostliny v květináčích je třeba opláchnout pod tekoucí vodou, aby se opláchly odumřelé mšice.

Doporučený článek:  Zabraňte náletům nenasytných molů. Přírodní metody ochrání zásoby v kuchyni efektivně

Postřik kvasinkami proti mšicím by se měl opakovat každý týden, a pokud jsou výsledky nedostatečné, tak i každých několik dní. Toto ošetření lze provádět během vegetačního období rostlin. Ujistěte se, že jste kapalinou důkladně pokryli spodní i horní listy a stonky. Nejlepších výsledků dosáhnete postřikem za bezvětří a bez deště.

Zdroj: https://www.almanac.com/pest/aphids