Nezařazené

Křídlový květ je oblíbená pokojovka, nehodí se však do bytu k pejskům

Tyto květiny se v posledních letech drží na vrchních příčkách oblíbených pokojových květin. Jsou krásným dekorativním prvkem každého bytu. Nemůžeme se divit, protože jejich krásně lesklé listy a jemné bílé květy dokážou okouzlit svými dekorativními vlastnostmi. Málokdo však ví, že tyto květiny mohou být nebezpečné pro psy.

Oblíbená ozdoba domovů

Křídlový květ nebo anglicky wingflower zdobí mnoho domácností. Tyto rostliny vděčí za svou popularitu nejen svým dekorativním vlastnostem, ale i dalším faktorům. Mají totiž schopnost čištění vzduchu. Výzkum, který provedla NASA, prokázal, že jejich listy a květy absorbují nebezpečné chemické sloučeniny, jako je například benzen, formaldehyd, xylen a oxid uhelnatý. Pokud rostlině poskytneme správné podmínky, oplatí se nám dlouhým kvetením.

Doporučený článek:  Jak zvolit správný peeling pro pokožku hlavy?

Tyto květiny mají rády polostinné polohy a měly by růst ve volné, úrodné, humusové a vlhké půdě. Nemají rády průvan a příliš suchý vzduch může způsobit vysoušení a opadání listů. I když je tato rostlina krásná, dokáže být také nebezpečná. Její listy a květy obsahují alkaloidy a oxaláty vápenaté. Pokud by si z ní ukousl pes nebo kočka, mohlo by to být velmi nebezpečné.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedovaté látky

Po konzumaci této rostliny může u psa dojít k podráždění sliznic, k intenzivnímu pálení a svrbění zejména jazyka a okolí úst. To může způsobit nadměrné slinění a nedostatek chuti k jídlu. Může také poškodit trávicí systém našeho domácího mazlíčka. Křídlový květ je jedovatý i pro lidi. Takže opatrní by měli být také rodiče malých dětí. Už jen konzumace malého listu může způsobit podráždění sliznice.

Doporučený článek:  Oslaďte si život. Cukr nabízí mnohem lepší způsoby využití než sypat ho do kávy

Otravu u psa můžete rozpoznat podle bledých dásní a spojivek. Objevit se může také zvracení, průjem, citlivost břicha, všeobecná slabost. Toto všechno jsou signály, které bychom neměli podceňovat, ale namístě je okamžitě navštívit lékaře. Pokud chcete doma pěstovat tuto rostlinu a v bytě s vámi žije i pes nebo kočka, umístěte tuto rostlinu dostatečně vysoko, kam se zvíře určitě nedostane.

Zdroj: https://www.petpoisonhelpline.com/poison/mauna-loa-peace-lily/