Rady a tipy

Z piva lze připravit hnojivo vhodné především pro trávníky

Pivo se nemusí pouze pít. Využití může mít také na zahradě, kde ochrání rostliny a plodiny nejen před slimáky. Je ale potřeba vědět, jak ho správně používat. Zlatavý mok milujeme především v létě, protože osvěží a hodí se na zahradní večírky. Nápoj ale pomůže každému zahradníkovi. Můžete si z něj udělat nejen lapače škůdců, ale také poslouží jako účinné hnojivo.

Jak pivo prakticky využít?

Je potřeba myslet na to, jaký druh piva na zahrádku použít. Ve finále je to jedno, ale důležité bude nechat plechovku nebo lahev otevřenou 24 hodin předtím, než pivo budete používat. Hodit se tak budou zbytky, které vám zůstanou po večírku. Odpaří se alkohol a rostliny pak dostanou pouze látky, které jsou pro ně důležité. Pro zahradnické účely je nejlepší použít světlé pivo, které má nízký obsah alkoholu.

Doporučený článek:  Vhoďte do pračky vlhčené ubrousky, budete žasnout. Už žádné chlupy nebudou kazit dojem

Ochucená piva nejsou vhodná vůbec, protože by trávníkům nebo rostlinám mohla akorát uškodit. Jak tedy pivo jako hnojivo využít? Kvasinky, které pivo obsahuje, budou skvělým posílením pro zahradní květiny a rostliny. Pivo obsahuje také fosfor, hořčík nebo draslík, což jsou látky, které jsou pro rostliny důležité. Musíte ale pivo správně použít, jinak rostlinám spíše uškodí. Na zálivku používejte směs dvou až tří lžic piva a k tomu přidejte litr vody.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč je vůbec pivo jako hnojivo tak oblíbené?

Pivo obsahuje hlavně kvasinky, které rostliny využijí na maximum. Můžete ho nalít například do kompostu a zajistit tak minerály a další látky nejen rostlinám, ale také trávníku. Obsahuje mikroorganismy, díky kterým bude kompostování efektivnější. Proto se doporučuje právě i na trávníky.

Doporučený článek:  Proti mastným nečistotám lze bojovat domácími prostředky

Dobře posekaný a zelený trávník je snem každého, kdo má vlastní pozemek. Jestliže budete pivo používat jako hnojivo, zbavíte se nevzhledných hnědých skvrn, na kterých chybí zelená tráva. Je to regenerace, která nestojí skoro žádné peníze, je šetrná k přírodě a také k vaší peněžence.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/uses-for-beer-in-the-garden/