Rady a tipy

Jak si po padesátce vybrat vhodný účes?

Jakmile se ženy dostanou do určitého věku, přemýšlí nejen nad tím, jak se stravovat, aby rychle nepřibraly, ale také záleží na tom, jaký zvolí účes nebo se budou oblékat. Po padesátce jsou ženy na prahu života, ale některé účesy jim mohou ubrat i jednotky let. Pokud bude účes ladit s tvarem obličeje a bude mu lichotit, můžete mít na hlav krátké vlasy i dlouhou hřívu. Jaké účesy jsou vhodné a které naopak nedoporučujeme?

Dávejte si pozor na účesy, které vám přidají roky

Pokud vám je přes padesát, ale pořád se cítíte dobře, rozhodně byste měla zvolit účes, který se k vám bude hodit. Pozor si dejte také na barvy, protože po padesátce už nebudete vypadat dobře s modrými nebo růžovými vlasy. I když velmi záleží na tom, jaký vyznáváte styl. Věk je pouze číslo a skutečně tomu tak může být. Proto zvolte takové účesy a barvy, které budou vhodné pro váš typ obličeje a nebudou vás zbytečně dělat starší.

Doporučený článek:  Chcete-li si nabarvit vlasy, nemusíte hned sahat po chemikáliích

Zralé ženy mohou občas zvolit řešení, které jim na kráse rozhodně nepřidá. Nikdy nepoužívejte umělé vlasy nebo takové, na kterých je snadno vidět, že nejsou vaše. Jestli máte pocit, že potřebujete omladit, měla byste se svěřit do rukou odborníka, který poradí, na co máte nárok a co vám určitě přidá pár let. Jaké věci byste po svém kadeřníkovi ale žádat neměla?

Problém mohou být tmavé nebo krátké vlasy

U žen po padesátce se předpokládá, že ve svém stylu půjdou s věkem a budou se oblékat do nevýrazných barev. Krátké sestřihy vlasy také nebudou vhodné pro každou ženu, ale některé se v nich cítí mnohem lépe, i když se nedá říct, že by jim slušely. Jestli máte výrazné rysy obličeje, krátkého účesu byste se ale měla vzdát, protože by vám přidával roky a pokud byste zvolila i špatnou barvu, nemohla byste pomalu vyjít ani ven.

Doporučený článek:  Zářivě bílé povlečení jako z hotelu: profesionální péči mu dodají i prostředky za pár korun

Navíc tím, že nebudete mít mnoho vlasů, můžete odkrýt nedokonalosti, které nejsou s dlouhými vlasy vůbec vidět. Pozor si pak dávejte také na barvu vlasů. Výrazné odstíny nebo naopak tmavé barvy vám mohou přidat i několik let navíc, které si nezasloužíte. Ve zralém věku už žena musí vědět, co si může ohledně vlasů a stylu oblékání dovolit. A hlavně, měla by se v tom cítit dobře.

Zdroj: https://therighthairstyles.com/30-respectable-yet-modern-hairstyles-for-women-over-50/