Životní styl

Dobré návyky dokážou změnit život k lepšímu. Díky nim můžeme v životě opravdu uspět

Správné návyky mohou ovlivnit náš budoucí život a naše úspěchy. Ať už se zlepšíte, nebo zhoršíte, návyky s vámi zůstanou. Jak si osvojit ty správné, abychom jedli zdravé potraviny a životem proplouvali bez zbytečných zdravotních problémů?

Zdravé návyky podporují hlavně sportovci a fitness trenéři

Jedním z lidí, kteří si chtějí osvojit správné návyky a chtějí k nim přivést také další lidi, je australská fitness hvězda Kayla Itsinesová. Na jejím Instagramu ji sleduje více než osm milionů lidí, a objevila se dokonce v časopisu Forbes. Vymyslela vlastní program Body Guides, který se stal inspirací pro mnoho mladých dívek, které díky němu získaly sebevědomí a přešly na zdravý životní styl.

Doporučený článek:  Jak na vytvoření stylové ložnice s podzimní atmosférou? Vsaďte na barvy, hřejivé materiály a vhodné osvětlení

Dobré návyky jsou pro úspěch velmi důležité. Musíte provádět jen ty činnosti, které jsou vhodné pro vaše tělo a mysl. Tím dosáhnete svých cílů, i kdy je možné, že několikrát spadnete na dno. Dobré návyky by se měly stát součástí našeho života, protože mohou ovlivnit naše výsledky a úspěchy. Obvykle je chování člověka spuštěno signály, které vidí v okolí. Když je nám smutno, dáme si čokoládu. Když nás naštve šéf, mrskneme papíry o stůl – to všechno máme ve zvyku.

Doporučený článek:  Nejčastějším mýtům o stravování věří stále mnoho lidí a zbytečně zatěžují své tělo
Zdroj obrázku: Freepik

Návyky můžete ovlivnit a měnit

Jestli víte o návycích, které se k vám nehodí nebo nejsou dobré, můžete je změnit k lepšímu. Dosáhnete tím lepších výsledků nejen v osobním, ale i profesním životě. Návyky mohou ušetřit čas a energii, kterou mozek musí vydat. Vy se tak můžete soustředit na jiné, důležitější věci.

Návyky můžete snadno změnit nebo nahradit něčím jiným. Když si na něco nezvyknete, mozek to vyhodnotí tak, že už to nepotřebujete. Přestane se zabývat onou činností a zaměří se na něco jiného. Někdy je ale těžké bojovat proti něčemu, co v sobě máme zakotvené několik let, nebo desetiletí. Snažte se nahradit jeden váš zlozvyk dobrým návykem. Můžete jedno jídlo denně vyměnit za zdravější nebo jednou týdně místo autem dorazit do práce pěšky.

Zdroj: https://www.cnbc.com/2016/12/30/13-things-you-should-give-up-if-you-want-to-be-successful.html