Stravování

Diety slibují často zázrak, ne vždy ke zhubnutí ale pomáhají

Patří snídaně opravdu mezi nejdůležitějšími jídla dne? Měli bychom věřit všem těm informacím o detoxikaci nebo dietách? Jaký smysl má jíst pět jídel denně a jaký vliv to bude mít na lidské zdraví? Ohledně zdravého životního stylu a hubnutí koluje spousta mýtů, kterým ale nemusíte věřit, protože se nezakládají na pravdě.

Můžete si dopřát i sladkosti, ale všeho s mírou

Mnoho odborníků na výživu nedoporučuje jíst sladkosti nebo sladké dezerty. Každopádně si je můžete dopřát, nejlépe v dopoledních hodinách, kdy ještě máte celý den před sebou a můžete nabrané kalorie zase spálit. Lidé milují sladké snídaně. Ovesné kaše s ovocem a čokoládou, palačinky s domácím džemem nebo podobné tipy si můžete čas od času dopřát bez výčitek. Důležité pak bude během dne doplnit potřebné vitaminy a živiny v ostatních jídlech.

Doporučený článek:  Veganská jahodová bublanina potěší celou rodinu

Zázračné diety neexistují. Musíte si být jisti, že zhubnout chcete napořád a nechcete kilogramy zase zpátky. Rychlé a zázračné diety fungují na principu, že tělu nedodáváte žádnou energii, minimum kalorií pro něj ale bude likvidační. Najednou sice zhubnete to, co chcete, bohužel ale při návratu ke starému způsobu stravování budete mít kilogramy zpátky, a možná i něco navíc. Je nutné hubnout pomaleji a jistěji, protože jedině tak si osvojíte lepší stravovací návyky.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete vyzkoušet různé diety, keto, paleo nebo nízkosacharidové

Jídlo by se mělo stát součástí vašeho života. Měli byste si ho užívat a nejíst jen proto, že máte hlad a potřebujete „zacpat“ žaludek. Můžete si vybrat mezi několika způsoby stravování, záleží na tom, který budete preferovat. Někdo nejí maso, jiný si nedá žádné sacharidy. Možná budete roky zkoumat své tělo a jeho reakce na různé potraviny nebo druh stravování.

Doporučený článek:  Rýže s mletým masem a křupavými arašídy je rychlou večeří pro celou rodinu

Pokud pochopíte, jak vaše tělo funguje, a dopřejete mu všechno, po čem touží, můžete si být jisti, že jste na správné cestě. Kromě zdravých potravin je důležitý také pitný režim, který by se měl skládat hlavně z čisté vody. Povolené jsou také čaje, naopak alkohol je zabijákem veškeré snahy o zhubnutí, stejně jako sladkosti, tučná nebo smažená jídla a polotovary.

Zdroj: https://www.forbes.com/health/body/foods-to-eat-to-lose-weight/