Stravování

Detoxikace uleví celému tělu. Drastické půsty nejsou nutné, stačí doplnit jídelníček o něco dobrého

Po letních měsících naše tělo touží po detoxikaci. Je to proces, při kterém z těla vyplavíme škodliviny a další látky, které pro naše zdraví nejsou vhodné. Díky správnému výběru zeleniny se vyčistíme nejen snadno, ale také rychle. Někdo podstupuje i několikatýdenní očistu těla, to ale není nutné. Stačí pár dní a vaše tělo se bude zase cítit dobře.

Proč se tělo musí detoxikovat?

Proč se vlastně musí tělo detoxikovat? Není to nutnost, ale jestli chcete svému tělu dopřát něco dobrého, udělejte to. Navykli jsme si na zvyky, které našemu tělu mohou uškodit. Sladkosti, alkohol nebo cigarety nejsou pro lidský organismus tím nejlepším, a proto je vhodné mu trochu ulevit. Stres a denní vypjaté situace mohou také ovlivnit chování našeho těla. Detoxem odstraníte toxiny z těla, které se v něm hromadí, uleví se hlavně játrům a ledvinám. A jak poznáte, že vaše tělo potřebuje detox? Budete se cítit hodně unavení, také můžete přibrat několik kilogramů, objeví se žaludeční potíže nebo ucítíte, že s vaší pokožkou není něco v pořádku. Velkým příznakem je například tvorba akné. Tělo může trpět infekcemi, a i když na to nebudete brát zřetel, brzy si všimnete, že s tělem není něco v pořádku.

Zdroj obrázku: Freepik

Změňte jídelníček a přidejte zeleninu

Při detoxikaci je zásadní změnit jídelníček. Musí v něm být dostatek zeleniny, ovoce a zdravých potravin. Zařaďte takové, které obsahují vlákninu. Tu najdete v rýži, celozrnné mouce a potravinách z nich vyrobených. Můžete si dát také různé druhy ovoce a zeleniny. Vláknina vás zasytí, nebudete mít pocit hladu a do těla dostanete potřebné látky. Jakou zeleninu si tedy dát? Vyzkoušet můžete zelí. Oblíbená pochoutka se většinou nakládá, ale dát si můžete i syrové. Vyplatí se ho mít po celý rok, tělu dodá spoustu vitaminů. Stejně tak brokolice. Připravíte z ní skvělé pokrmy, je velmi podobná květáku a obsahuje přírodní antioxidanty.

Zdroj: https://drbeckyfitness.com/vegetable-detox/