Životní styl

Dejte sbohem mastným vlasům! Díky několika trikům vydrží krásné po několik dní

Pro ženy, které mají dlouhé, husté nebo kudrnaté vlasy, může být každodenní mytí časově velmi náročné. Navíc tak časté mytí vlasy vysušuje a neprospívá ani peněžence – vlasová kosmetika, pokud je kvalitní nebo specializovaná, není levnou záležitostí. Čím více si vlasy myjete, tím více mazu budou žlázy produkovat. Jak tedy zařídit, aby vlasy vypadaly dobře i několik dní po umytí?

Dbejte na to, co jíte

Zdravé stravovací návyky ovlivňují nejen naši postavu, ale také vzhled pokožky, nehtů a vlasů. Pokud chcete, aby vaše vlasy vydržely dlouho svěží, začněte pomalu ze svého jídelníčku vyřazovat tučná a smažená jídla, bílý chléb a průmyslově zpracované potraviny. Naopak zařaďte více ovoce, zeleniny, libového masa, mléčných výrobků a ořechů.

Doporučený článek:  7 rysů ženy, po které muži touží

Vyvarujte se mytí vlasů horkou vodou, protože pak se více mastí. Nejlepší voda je vlažná nebo úplně studená. Vlasům nesvědčí ani používání fénu, nechte je raději uschnout přirozeně. Kartáč nebo hřeben na vlasy bývá útočištěm bakterií, proto ho alespoň jednou týdně důkladně umyjte a zbavte prachu a nečistot.

Zdroj obrázku: Freepik

Na žehličku zapomeňte

Pokud jsou vaše vlasy náchylné k maštění, vyhněte se používání žehličky. Narovnávání vlasů odhalí všechny nedokonalosti, proto budou už druhý den po umytí působit mastně. Pečujte o přirozenou strukturu svých vlasů a neschovávejte ji, časté žehlení vlasy ničí. Pokud je přeci jen nechcete nosit v přirozené podobě, spleťte je do copů nebo do drdolu.

Doporučený článek:  Když se hubnutí nedaří: na vině může být nemoc i zažité návyky

Při mytí hlavy se snažte neškrábat si pokožku hlavy. Používejte konečky prstů, ne nehty. Kondicionér nikdy neaplikujte ke kořínkům, ale raději až od poloviny délky vlasů. Po umytí z vlasů nejprve vymačkejte přebytečnou vodu a pak je jemně osušte ručníkem. Netřete je, ale jen opatrně mačkejte. Pokud nic jiného nezabírá, použijte na vlasy mezi mytím suchý šampon. Použití je jednoduché, absorbuje přebytečný maz a vlasy osvěží.

Zdroj: https://www.goodto.com/wellbeing/beauty/go-a-week-without-washing-hair-603282