Móda

Černá sluší každému. Když se ale z černé stává šedá, je nejvyšší čas zakročit

Mnoho lidí miluje černou barvu a pořizuje si oblečení právě v této variantě. Někteří ale netuší, že špatnou péčí ho můžou poškodit, a postupem času vznikne z černého trička šedé, které bude působit sepraným dojmem. Existuje ale řešení, díky kterému oblečení získá zase tu černou a vypadat bude jako nové.

Je lepší si preventivně nastudovat, jak o černé prádlo pečovat

Ať se jedná o bílé, nebo černé prádlo, vždy je dobré vědět, jak takové oblečení vyprat. U černé stačí pár vyprání a budete mít šedivé triko nebo halenku a nebudou působit pěkným dojmem. Díky jednoduchým trikům ale budou vaše oblíbené kousky k nošení i dlouho po zakoupení. Jestli budete na černé prádlo používat prostředky na bílé, bělidla způsobí, že černá vybledne a bude se měnit do šeda.

Doporučený článek:  Hřejivý svetr je nezbytnou součástí zimního šatníku

Když se náhodou stane, že prádlo špatně vyperete a nebude černé, existuje několik variant, ze kterých si můžete vybrat. Jako ve všem i tady si můžete zvolit buď chemickou, nebo přírodní metodu. Při chemické variantě musíte v obchodě zakoupit gel na černé prádlo. Nikdy totiž není pozdě s ním začít.

Zdroj obrázku: Freepik

I zašedlému prádlu můžete vrátit původní černou

Když prádlo vyperete ve vhodném gelu, nebude mít sice už takovou barvu, jakou mělo původně, ale rozdíl nebude několik odstínů. Poznáte ho ale na první pohled. Přírodní varianta znamená několik litrů vody, v které necháte louhovat pár hrstí břečťanu. Poté ho vyndejte a do roztoku namočte zašedlé oblečení. Nejlépe uděláte, když v roztoku necháte prádlo celou noc. Následně ho klasicky vyperte, můžete do praní přidat také ocet.

Doporučený článek:  Stylové doplňky vylepší zimní outfit a dají sbohem nudě

Oblečení získá původní barvu a ocet působí jako konzervant, takže černá barva zůstane černou. Takto obarvené prádlo ale raději perte několikrát odděleně, abyste si černě neobarvili ostatní kousky. Tmavé oblečení byste nikdy neměli sušit na přímém slunci, které bělí, a také si dejte pozor, ať ho neperete na vysoké teploty. Černému oblečení bude stačit krátký cyklus na 30 stupňů.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Restore-Faded-Clothes