Zdraví

Boj s kily navíc nevzdávejte. Vysněná váha pomůže nejen ke krásné postavě

Máte problémy se zády? Bolí vás klouby a nevíte, čím to je? A jak vypadá vaše tělo? Jestli trpíte nadváhou, je možné, že právě to je důvod, proč vás bolí páteř nebo klouby. Bolesti hlavy, deprese a špatná nálada – to všechno může souviset s tím, že máte kilogramy navíc. Obezita je jen další stupeň a můžete trpět bolestí svalů a vazů. S tím souvisí nemožnost se pravidelně hýbat – naopak to vede k dalšímu přibírání.

Jak nadváha ovlivňuje naše klouby a svaly?

Až padesát procent lidí, kteří trpí obezitou, má problémy nejen s klouby, ale celkově s pohybovým aparátem. Nadbytečné kilogramy, pokud jich je hodně, mohou zatěžovat celý organismus. Pacienti s obezitou se pohybují mnohem pomaleji, ale pohyby také velmi bolí. Problém se může zhoršovat, pokud s tím člověk nic nedělá. Jestliže nejste pohybově aktivní, nejíte zdravě a už nyní máte kilogramy navíc, je potřeba si uvědomit, že je to špatně.

Doporučený článek:  O cévy je důležité pečovat. Dvě superpotraviny je pročistí a udrží tělo fit

Už po několika měsících nadváhy nebo obezity můžete pociťovat, že se necítíte dobře. Možná už neudýcháte ani chůzi do schodů, na kole jste neseděli, jak je rok dlouhý. Je ale potřeba postavit se na vlastní nohy a uvědomit si, že jedině vy sami si můžete pomoci. Navštivte fyzioterapeuta a dietologa, kteří vám pomohou nejen s nastavením jídelníčku, ale také cvičením.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbytečné kilogramy denně nosíme s sebou

Člověk s normální hmotností se může v pohodě hýbat, nic ho nebolí a může si vlastně dělat, co chce. Páteř stabilizuje trup, a tím pádem mohou ruce i nohy fungovat správně. Pokud budete mít několik kilogramů nadváhu, všechny si denně ponesete s sebou. Po několika měsících možná budete pociťovat bolesti, a to nejen v kolenou, ale také na jiných místech těla.

Doporučený článek:  Domácí pesto z medvědího česneku je vynikajícím doplňkem k těstovinám i masu

Proto je potřeba si uvědomit, že máte kilogramy navíc, a zhubnout na ideální váhu. Problémy se většinou týkají právě páteře, která je velmi zatížená. Tuk se ukládá především v břiše, takže jsou oslabené hlavně tyto oblasti. Páteř může velmi bolet a příznaky bolesti se projeví rychle. Možná vás to donutí o to rychleji zhubnout.

Zdroj: https://www.niddk.nih.gov/health-information/weight-management/adult-overweight-obesity/health-risks