Móda, Rady a tipy

Bílé prádlo vydrží krásné a zářivě čisté při správné péči

Bílé oblečení je oblíbené především v létě, protože rozzáří opálenou pokožku. Jestliže ale chcete mít oblečení bílé po celou dobu, možná budete muset použít bělidlo, abyste jeho bělost udrželi. Pokud se vám nechce používat chemii, můžete zvolit domácí prostředky, které najdete doma v kuchyni.

Proč oblečení žloutne?

Víte, proč vlastně bílé oblečení pořád žloutne? Je to hned z několika důvodů. Stává se to hlavně v případě, že se hodně potíte. Žluté skvrny pak najdete hlavně v podpaží, kolem límce nebo na manžetách. V těchto místech se potíme nejvíce. Kromě toho ale oblečení může žloutnout také z důvodu nedostatečné péče. Bílé oblečení potřebuje nejen správné vyprání, ale také ho musíte skladovat na správném místě.

Doporučený článek:  Boj s chlupy na oblečení nemusí být marný. Tento trik potěší všechny majitele domácích mazlíčků

Jestliže nesprávně prádlo vyperete, po nějaké době zjistíte, že je prádlo žluté, nebo dokonce zašedlé. Je to dané nedostatečným mácháním. V materiálu pak snadno zůstanou zbytky pracího prášku, který se tam usadí, a prádlo nebude působit čistým dojmem. Bělidlo sice patří mezi jedno z řešení takového problému, mnohem lepší ale bude zvolit šetrnější prostředky, a to nejen k přírodě, ale také k lidem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak udržet prádlo dlouhodobě bílé?

V první řadě je nutné upravit program v pračce, na který perete. Pravidelně byste měli prádlo třídit, než ho vhodíte do pračky. Černé, barevné a bílé oblečení je základním rozdělením. Prací prostředek pak vybírejte podle daného typu. Faktorem, který ovlivňuje výkon pračky, je nejen prací prášek, ale také tvrdost vody. Čím bude měkčí voda, tím bělejší bude oblečení.

Doporučený článek:  Jak si přidat několik centimetrů: Díky jednoduchým trikům povyroste každá žena o několik centimetrů

Jestli máte už žluté prádlo, bude nutné ho vybělit. K tomu můžete použít například ocet, který najdete v každé kuchyni. Ocet totiž funguje jako aviváž, můžete s ním nejen zacelit barvy, ale také zbaví oděvy zažloutnutí. Zkusit můžete také citronovou šťávu, která funguje jako přírodní bělidlo, nebo jedlou sodu.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-keep-white-clothes-white-2146392