Rady a tipy

Úklid domácnosti usnadní doma připravený citrusový ocet

Použití octa při čištění domácnosti zná každý z nás, ale většinou sáhneme po chemických prostředcích. Ocet pomůže odstranit nečistoty nejen v kuchyni, ale také v koupelně. Vyplatí se ho mít doma dostatek, protože ho můžete zkombinovat s jinými domácími prostředky, které ve spojení s octem pomohou domácnost uklidit natolik, že budete nadšení.

Jestliže nechcete úklidem strávit celý den

Na úklid koupelny nebo kuchyně si můžete připravit citrusový ocet, což je kombinace octa a citronové šťávy. Je to snadný recept, díky kterému si můžete ušetřit i několik desítek minut úklidu a věnovat se příjemnějším činnostem. Ocet má nejen dezinfekční vlastnosti, ale může domácnost zbavit nepříjemného zápachu například z ledničky.

Doporučený článek:  Dopřejte svým nohám to nejlepší. Bylinná koupel paty dokonale vyhladí a přinese zaslouženou úlevu

Působí také proti plísním a houbám, které se v domácnosti mohou objevit. Jak si takový ocet ale připravit? Jedinou jeho nevýhodou asi je, že má nezaměnitelný zápach. Ten můžete cítit ještě nějakou dobu po úklidu. Jestli se ho chcete zbavit, vyplatí se ho smíchat právě s citrusovou šťávou. Nemusíte přitom použít pouze citron, ale můžete vyzkoušet například mandarinky nebo pomeranče.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepřipravujte si velké množství

Nejdříve si připravte půllitrovou sklenici. Do té dejte slupky od citronu nebo jiného ovoce, sklenice přitom nemusí být úplně plná. Zalijte octem, aby byly slupky namočené. Uzavřete celou sklenici a dejte na dva týdny do místnosti s pokojovou teplotou. Ještě než začnete uklízet, nařeďte tento roztok s vodou v poměru 1 : 1.

Doporučený článek:  Po bodnutí komárem není nutné běžet do lékárny. Alergické příznaky zmírní domácí medicína

Nemusíte si přitom připravovat velké množství octa, pokud nechystáte velký úklid. Takto připravený citrusový ocet totiž vydrží pouze dva týdny, proto mějte na paměti, abyste ho spotřebovali. Poté bude zapáchat a jeho účinnost se tím sníží. Hodit se bude nejen na kuchyňskou linku, ale také na čištění trouby. Tu nebudete muset složitě drhnout.

Zdroj: https://wonkywonderful.com/natural-lemon-vinegar-cleaner/