Domov

Zápach ve dřezu je třeba vyřešit ihned. Jinak přijdou ještě horší následky

Když začneme čistit kuchyni, obvykle se zaměřujeme na viditelné a mastné nečistoty, které pokrývají většinu povrchů. Bohužel i zdánlivě čisté věci ve skutečnosti nemusí být čisté a jen vůně někdy prozradí, že jsme nebyli až tak precizní. Jedním z míst, ze kterých často vycházejí nepříjemné pachy, je dřez.

Důvody zápachu ze dřezu

Velmi často je to bohužel naše chyba, protože se do potrubí a sifonů dostávají zbytky potravin, které zde hnijí a jsou živnou půdou pro mnohé bakterie. Někdy je zápach ze dřezu výsledkem sedimentů, které mohou také pokrýt vodoinstalaci. Pokud se zabýváme těmito příčinami, pak bychom neměli mít důvod k obavám, protože špatný zápach můžeme snadno napravit tím, že sáhneme po jednom z domácích léků.

Doporučený článek:  Nenechte si zamořit kuchyň. Octomilky proti těmto metodám nebudou mít žádnou šanci

Prvním a nejjednodušším řešením je nalít do odtoku velké množství horké vody. Horká voda pomůže rozpustit mastné usazeniny v potrubí, jakož i odstranit bakterie, které se tam nahromadily. Jedlá soda nasypaná do odtoku pomůže dezinfikovat vnitřek sifonu. Jedno balení bílého prášku je třeba nalít do potrubí a poté zalít vařící vodou. Ocet je také známým lékem, který pomáhá při zápachu. Stačí, když jednoduše nalijete sklenici octa do odtoku a necháte působit.

Zdroj obrázku: Freepik

Prevence je nejdůležitější

Chcete-li zabránit zápachu a ucpání, nemůžete se ke dřezu chovat jako k odpadkovému koši. Neházejte proto zbytky potravin do odpadu. Je nevhodné do něj vylévat tuk a další látky, které mohou podporovat nejen ucpání sifonu, ale také tvorbu sedimentu. Máte-li tendenci k tomuto typu chování, stojí za to zvážit umístění kovových sítek, která zabrání vniknutí nečistot.

Doporučený článek:  Zvětšit a zútulnit kuchyni pomůže chytré řešení prostoru i správné doplňky

Někdy se však i přes prevenci může tento problém stále vracet. V tomto případě musíte pořádně vyčistit sifon. Mnoho lidí se obává, že se s tímto úkolem nedokážou popasovat, ale nepotřebujete k tomu žádné speciální dovednosti. Stačí vzít kbelík, dát jej pod sifon a poté odšroubovat všechny části. Je to také skvělá příležitost k odstranění usazených nečistot, které se nepodařilo vyčistit výše zmíněnými prostředky.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/10-ways-to-get-rid-of-that-awful-smell-in-your-kitchen-sink-223627