Životní styl

Drogy jsou stále častější. Poznejte závislou osobu včas, tyto příznaky ji prozradí

Drogy jsou v dnešní společnosti běžné. Používání omamných látek prý mladým lidem umožňuje více zábavy. Bohužel i první kontakty s drogami mohou skončit tragicky, a proto je důležité poznat, že je někdo užívá. Dávejte si pozor na tyto příznaky.

Opiáty a účinky použití

Skupina opiátů zahrnuje heroin, kodein, morfin, opium. Heroin se užívá intravenózně a jeho kontaminovaná odrůda, takzvaná hnědá, se obvykle užívá v hliníkové fólii, stříbrných nebo skleněných dýmkách. Vzhledem k ceně těchto drog se mnozí narkomani rozhodnou vyrábět levnou verzi této drogy.

Doporučený článek:  Sebevědomí podle hvězd: Lvice se cítí jako královny, Panny jsou raději opatrné

U uživatelů opiátů lze pozorovat příznaky jako blaženost, zúžení zorniček, lenost, ospalost, zvracení a úzkost. Chronická závislost na opiátech je spojena s bledostí kůže, snížením síly a ambicí, strachem, hnisavými pupínky a flebitidou. Mezi další populární drogy mezi mladými lidmi patří halucinogenní drogy, amfetamin a marihuana.

Zdroj obrázku: Freepik

Běžné příznaky při amfetaminu

Amfetamin se prodává ve formě bílého prášku a je určen ke šňupání nosem. Je také populární jej rozpustit v nápojích nebo jej jednoduše potřít po ústní sliznici. Mezi základní příznaky, které svědčí o příjmu této drogy, jsou rozšířené zornice, hubnutí a nespavost. Dlouhodobé užívání amfetaminu vede k depresi, záchvatům agrese, krvácení z nosu a chronické úzkosti.

Doporučený článek:  Muži dělají o samotě věci, které nechtějí, aby ostatní viděli

Kokain byl kdysi považován za drogu určenou pro elitu, hlavně kvůli jeho vysoké ceně. Dnes se stává stále populárnějším. Obvykle se užívá přes nos. Mezi příznaky patří hyperaktivita, zvýšená sexuální touha, potahování nosem. Pokud máte podezření, že někdo z vašich blízkých užívá drogy, pokuste se zasáhnout co nejrychleji a dané osobě pomoci.

Zdroj: https://www.cirquelodge.com/addiction/signs-of-drug-abuse/