Rady a tipy

Vysoké teploty jsou pro mazlíčky náročné. Ochraňte svého čtyřnohého přítele za každé situace

Přestože si mnozí lidé spojují vysoké teploty s dobou dovolenkové bezstarostnosti, pro naše domácí mazlíčky můžou být velmi nebezpečné. V letních dnech musíme myslet na správnou hydrataci těla a používání krému se správným filtrem. Je třeba ale dávat pozor i na to, abychom naše čtyřnohé miláčky uchránili před přehřátím.

Voda je základ

V létě je láhev s vodou naším věrným společníkem. Nesmíme však zapomínat ani na našeho čtyřnohého miláčka. Na procházce nebo výletě byste měli mít vždy s sebou také vodu a misku pro své zvířátko. Dokonce i nepříliš intenzivní fyzická aktivita může způsobit spoustu žízně. Ujistěte se, že zvířata mají neustálý přístup k čerstvé a studené vodě. Neměla by být velmi studená, protože prudké teplotní rozdíly mohou vést k podráždění hrdla.

Doporučený článek:  Léčivé a zkrášlující účinky kurkumy jsou využívány už od starověku. Poznejte její sílu i vy

Dehydratace zvířat je mimořádně nebezpečný stav a může vést k poškození ledvin, jater a močového měchýře. V suchých a horkých dnech může teplota vzduchu dosáhnout vysoko přes 30 stupňů. Tyto teploty by se neměly podceňovat, protože hypertermie neboli přehřátí těla je pro zvířata mimořádně nebezpečná. Může to vést k úpalu a potřebě naléhavé návštěvy veterinárního lékaře. Kočky se obvykle lépe vyrovnávají s teplem než psi, ale každý mazlíček vyžaduje pozornost.

Zdroj obrázku: Freepik

Příznaky úpalu

Mezi nejčastější příznaky patří zrychlené a intenzivní dýchání, zrychlený tlukot srdce, suché a přetížené sliznice, apatie, obtíže při udržování rovnováhy, průjem a zvracení, ztráta vědomí. Pokud má vaše zvíře některé z příznaků, neváhejte a jděte k veterináři. Tyto příznaky mohou být velmi nebezpečné pro život domácího mazlíčka.

Doporučený článek:  Tipy, díky kterým se grilování zeleniny a ryb podaří na jedničku

V létě byste se měli vzdát dlouhých procházek na plném slunci. Je lepší je naplánovat na časné ráno a večer, kdy teplota není příliš vysoká. Během dne stačí krátké výlety venku k uspokojení fyziologických potřeb domácího mazlíčka. Nepovzbuzujte ho, aby dlouho běžel, aportoval a dělal triky. Pro domácího mazlíčka to není nejvhodnější doba pro zvýšenou aktivitu. Může to ještě rychleji způsobit přehřátí organismu.

Zdroj: https://www.redcross.org/about-us/news-and-events/news/2021/how-to-keep-pets-safe-in-hot-weather.html