Domov, Rady a tipy

Tipy, jak zbavit oblečení i celou domácnost cigaretového zápachu

Zápach cigaret není nejpříjemnější vůně, kterou můžeme cítit. Tabákový kouř není jen hrozbou pro naše zdraví. Jeho intenzivní odér může prostoupit celým bytem, včetně záclon nebo ložního prádla. Naštěstí existuje mnoho osvědčených způsobů, jak tento problém vyřešit.

Odstranění zápachu z oblečení

Oblečení nasáklé cigaretovým kouřem není nic příjemného. Ve skutečnosti není tak těžké se tohoto zápachu zbavit. Většinou si vystačíte s produkty, které máte doma. Kromě toho se jedná o přírodní a ekologické způsoby, které nezatěžují peněženku. Prvním návrhem jsou citrusové plody. Jejich aromatická vůně je ideální pro odstranění zápachu z tabáku.

Doporučený článek:  Droždí prospěje pokožce i vlasům a zrychluje metabolismus

Stačí vložit kůru z pomeranče nebo citronu přímo do pračky. Kůra má čisticí a osvěžující účinky, takže vůně snadno zmizí. Dětská kosmetika je také dobrým řešením pro oblečení, které nelze prát příliš často. Pudr pohlcuje nepříjemné pachy z textilií. Oblečení posypte tenkou vrstvou prášku a nechte ho čtvrt hodiny působit. Pak oblečení důkladně oprašte a je hotovo.

Zdroj obrázku: Freepik

Odstranění zápachu z bytu

Nepříjemný zápach cigaret může pronikat do záclon, ložního prádla, a dokonce i do koberců. Nejrozumnějším řešením je samozřejmě přestat kouřit, nebo alespoň nekouřit uvnitř. Jedlá soda je látka, která účinně pohlcuje nepříjemné pachy. S jeho pomocí se zbavíte nepříjemných pachů z nábytku, koberců a záclon. Stačí, když na zapáchající nábytek nanesete malé množství sody a necháte ho hodinu působit. Poté povrch vysajte, abyste se zbavili zbytků prášku.

Doporučený článek:  Cukr je skrytý v mnoha potravinách, vzniká na něm závislost

Poslední pomůckou, kterou vám přinášíme, jsou kávová zrna. Ta mohou snadno vyhnat zápach z domu. Káva má silné aroma, které vám usnadní boj se zápachem. Stačí, když po místnosti rozsypete velké množství kávových zrn a necháte je několik hodin působit. Zrnka se s tímto problémem poperou a vy zapomenete na nepříjemný zápach tabáku a budete se soustředit jen na příjemnou vůni kávy.

Zdroj: https://texashelp.tamu.edu/browse/disaster-recovery-information/restoring-your-home-belongings/how-to-remove-smoke-smell-from-a-home/