Domov, Rady a tipy

Tipy, jak snadno a bezpečně uklidit střepy, vejce či olej na podlaze

Není člověk, který by nikdy nic nerozbil. V případě rozbitého skla se okamžitě snažíme vše posbírat a zamést, aby na podlaze nezůstaly ani ty nejmenší střepy. Tento postup je však špatný, protože se sklo může přichytit na štětiny smetáku a rozhodně se nám nepodaří namést veškerou skleněnou drť na lopatku. Jak zajistit, aby si nikdo z členů rodiny nezapíchl zapomenutý střípek do nohy?

Zákon přitažlivosti

Dle fyzikálních zákonitostí bychom měli podlahu setřít materiálem, který střepy přitáhne jako magnet. To dokáže kosmetický vatový tampónek. Zapíchají se do něj i ty nejméně viditelné střípky a vy se nebudete muset bát, kdy přijde onen bolestivý krok. Dalším logickým způsobem odstranění skla ze země je použití lepicí pásky. Odstřihněte velký kus pásky a přilepte ji na zem v místě, kde k nehodě došlo. Nezapomeňte také na místa, do kterých se mohly střepy při dopadu rozlétnout.

Doporučený článek:  V zimě potřebují mazlíčci chránit. Ocení také dostatek péče a pozornosti
Zdroj obrázku: Freepik

Zajímavé metody

Některé hospodyňky doporučují použití plastelíny. Hněťte ji do úplného změknutí a následně ji přimáčkněte na zem. Měla by na sebe nalepit i ty nejmenší kousíčky skla. Dalším zajímavým trikem je úklid střepů pomocí krajíce chleba. Přiložte jej na podlahu a stiskněte, střepy se do něj spolehlivě zapíchají.

Jestliže potřebujete uklidit například rozbité vejce, i na to máme návod. K odstranění vajíčka použijte kuchyňskou sůl. Nasypte ji na vejce a nechte působit. Bílkovina se v chemické reakci se solí začne štěpit a bude tak mnohem jednodušší vajíčko z podlahy setřít. Poté ještě místo dopadu umyjte saponátem s vodou. Stejně jednoduché je odstranění vylitého oleje – posypte olej bramborovým škrobem nebo pšeničnou moukou a setřete vlhkým hadříkem.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/4-easy-ways-to-clean-up-broken-glass-tips-from-the-kitchn-208743