Zdraví

Šedé mýdlo působí blahodárně na akné nebo modřiny

Šedé mýdlo zmizelo z koupelnových regálů a na trhu ho nahradila barevná a voňavá mýdla, sprchové gely a šampony určené pro konkrétní typy vlasů. Neprávem bylo odsunuto na druhou kolej, přestože jeho hojivé účinky pomáhají i při poraněních a pohmožděninách.

Co je šedé mýdlo

Šedé mýdlo je směs draselných solí, glycerinu, kyseliny citronové a chloridu sodného. Neobsahuje vonné látky ani barviva, takže je hypoalergenní. Nezpůsobuje alergie, podráždění ani vyrážky. Díky obsaženým draselným solím je šedé mýdlo měkké, snáze se rozpouští a vytváří emulzi s vodou.

V současné době se však vyrábějí sodíková mýdla a dnešní název šedé mýdlo se od ostatních odlišuje tím, že stále neobsahuje barviva a vonné látky. Šedé mýdlo má antibakteriální účinky, takže je úspěšné při akné nebo hnisavých ekzémech. Kromě toho je ideální k omývání pooperačních ran a ran, které se obtížně hojí. Všechny druhy odřenin nebo řezných ran by se měly omývat šedým mýdlem, které sníží riziko infekce.

Zdroj obrázku: Freepik

Šedé mýdlo na modřiny

Šedé mýdlo také dobře působí při léčbě pohmožděnin a výronů. Odstraňuje otoky, které vznikají při poškození kloubů. Stačí rozpustit kousek šedého mýdla ve vodě, ve které namočíte postižené místo. S úspěchem můžete také použít obklady z roztoku s šedým mýdlem. Sterilní gázu namočte do předem připraveného roztoku a přiložte na poškozený a oteklý kloub.

Šedé mýdlo může používat každý bez ohledu na věk. Jedinou kontraindikací jsou možné alergické reakce na některou ze složek obsažených v mýdle. Ve srovnání s alergickými reakcemi na parfémovaná mýdla, která běžně kupujeme v obchodech, je však těchto málo.

Zdroj: https://earthbits.com/blogs/earthbits/benefits-of-natural-soap-why-choose-organic-handmade-soap