Zdraví

Přírodní produkty mohou podpořit léčbu řady neduhů

Upřednostňujete spíš alternativní léčitelství? Potom byste měli do svého života rozhodně zařadit následující dary přírody. Je jich vskutku požehnaně, stačí si jen vybrat ten pravý. Dejte šanci přírodním surovinám a uzdravte své tělo.

Antibakteriální hřebíček a antioxidační borůvky

Hřebíček je koření, které je hojně využívané především v zimních měsících k přípravě svařeného vína. Ovšem pro své antibakteriální a analgetické vlastnosti je s oblibou užívaný i v lidovém léčitelství. Někteří léčitelé doporučují žvýkat hřebíček, pokud vás trápí stomatologické problémy. Samozřejmě ale neopomeňte návštěvu zubaře, pokud je to vážné. A pak tu máme borůvky, které jsou nabité antioxidanty. Proto se hodí na detox organismu a také při zánětech močového měchýře. Mají totiž diuretické účinky.

Blahodárné rostliny: Echinacea a mochna nátržník

Echinacea je nejen léčivá rostlina, ale také velmi krásná květina. Její užívání se doporučuje zejména při nachlazení a k posílení imunitního systému. Velice užitečná je ovšem i v kosmetice. Skvěle působí na problematickou pleť a efektivně ji hojí. Vhodná bude tato bylinka i v případě, že užíváte dlouhodobě antibiotika. Váš organismus posílí. A co přinese mochna nátržník? Z jejího oddenku můžete připravit odvar, který lze používat ke kloktání během bolestí krku či při zánětu dásní.

Zdroj obrázku: Freepik

Šípky nabité vitamíny a kopřiva dvoudomá

Pokud máte možnost nasbírat si na zimu šípky, určitě tak učiňte. Oceníte je pro jejich obsah vitamínů. A že jich je požehnaně! Najdete v nich vitamín C, A, E, B1, B2 a K. Tento produkt přírody posílí imunitu. Kromě jiného má protizánětlivé účinky. Nelze se ovšem nezmínit také o pozitivních přínosech kopřivy dvoudomé. I když se jedná původně o plevel, je extrémně zdravá. Připravit z ní můžete přelivy na vlasy anebo chutný špenát, který doplní minerály a vitamíny. Kromě jiného kopřiva pomůže i s redukcí hmotnosti ve formě čaje.

Voňavý rozmarýn a lněná semínka

A na závěr zde máme voňavý rozmarýn, který se s oblibou používá při vaření. Vhodný je ale i pro osoby, které se léčí s nízkým krevním tlakem. Dále dobře působí proti nadýmání i bolesti hlavy. Lněná semínka zase podpoří trávení a vyprazdňování pro značný obsah vlákniny. Zařadit je můžete i do redukčního jídelníčku.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC64772/, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-cloves, https://www.uaex.uada.edu/counties/miller/news/fcs/fruits-veggies/Blueberries_Full_of_Antioxidants.aspx, https://www.mountsinai.org/health-library/herb/echinacea, https://www.rxlist.com/potentilla/supplements.htm, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34348637/, https://www.mountsinai.org/health-library/herb/stinging-nettle, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-rosemary, https://www.healthline.com/nutrition/foods/flaxseeds