Domov, Rady a tipy

Prádlo bude suché rychleji díky sušičce nebo mrazáku

Většina z nás žije v bytech. Jestli nemáte přístup k balkonu nebo společné sušárně, musíte složitě řešit sušení prádla. V malém bytě to není zrovna příjemná záležitost. Jednoduché tipy a triky vám mohou pomoci usušit prádlo mnohem rychleji a bez negativního vlivu na vaše zdraví. Co dělat, abyste měli prádlo dokonale suché a zároveň nezatížili svou domácnost velkou vlhkostí?

Základní pravidla pro sušení prádla

V žádném případě nesušte prádlo v dětském pokoji nebo ložnici. Z jediné pračky vlhkého prádla se mohou uvolnit až 2 litry vody, které půjdou do vzduchu. To může vést ke vzniku plísní, alergií a astmatu. Chraňte proto místnosti, ve kterých trávíte nejvíce času. Víme, že to není jednoduché, ale hodně vám to pomůže. Navíc byste měli hodně větrat, aby se alespoň část vlhkosti odpařila.

Prádlo sušte během dne, když jste v práci a děti ve škole. Díky tomu nebudete přímo vystaveni škodlivému efektu sušení prádla v bytě. Zlatým pravidlem by mělo být pověšení oblečení ihned po skončení programu pračky. Jakmile ho tam necháte i pár minut, začnou se množit bakterie, které způsobí nepříjemný zápach, který bude cítit po celém bytě nebo domě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak rychle usušit prádlo?

První možnost vás zaručeně nepřekvapí. Jestli máte možnost, kupte si sušičku. Nejen že do ní vložíte hodně prádla, ale také se zbavíte přebytečného prachu a nebudete muset žehlit. Většina sušiček je přizpůsobená tak, že ji postavíte na pračku, takže nezabere žádné další místo v domácnosti. Proces sušení může urychlit také otáčení prádla každou hodinu. Materiál na vnější straně totiž usychá rychleji.

Velmi oblíbenou metodou je ale také použití mrazáku. Ano, skutečně můžete vložit prádlo (v sáčcích na prádlo) do mrazáku. Po jediné hodině budete mít prádlo sice dokonale zmrzlé a studené, ale také naprosto suché. Tato metoda možná zní podivně, ale funguje skvěle. Jestli chcete usušit prádlo rychle a máte místo v mrazáku, měli byste to vyzkoušet!

Zdroj: https://www.houzz.in/magazine/7-stylish-ways-to-dry-your-laundry-in-a-small-apartment-stsetivw-vs~120651322