Móda

Plnoštíhlé ženy se málokdy umí obléct. Kila neschovají, naopak na ně nevědomky upozorní

Ne všechny jsme štíhlé. Některé z nás trápí kila navíc a často se snažíme s nimi zatočit. Nejde to ale jednoduše ani rychle. Když už nadváhu máme, je třeba umět se správně obléct. Tak, aby nám outfit další kila nepřidával. Co je správné si vzít a jaké oblečení raději vyhodit? Není to až tak složité, jak se zdá.

Pozor na bundy a kabáty

Kabát nebo bunda. Ideální, pohodlné a praktické oblečení na podzimní a zimní dny. Když ale myslíme i na svou eleganci, není to pravé. Neforemná bunda nebo kabát na našem plnoštíhlém těle opravdu moc parády neudělají. Obrovskou chybou je potom kupovat dokonce větší velikost ve snaze nedokonalosti kusem látky zakrýt. V tu chvíli žena vypadá dvakrát taková, než ve skutečnosti je.

Černá to nezachrání

Plnoštíhlé ženy mají mnohdy šatník plný oblečení, které je černé. Proč? Jelikož černá přece zeštíhluje. Ano, je pravdou, že tato barva umí v případě drobných problémů pomoci, ale rozhodně z vás štíhlou ženu neudělá. Oblékat se neustále jenom do černé barvy může být spíše kontraproduktivní. Vypadáte, jako byste se chystala na pohřeb, tato barva z vás vyzařuje negativismus, a když zvolíte neforemný a špatný střih, i černá barva vám nějaké to kilo přidá.

Zdroj obrázku: Freepik

Jen správné pruhy

Jak je to s různými vzory a pruhy? Tady pozor. Příliš drobné vzory nejsou při silnější postavě ideální. Stejně tak nejsou správnou volbou vodorovné pruhy, které vás jenom opticky rozšíří. Když už pruhovaný outfit, tak s pruhy svislými. A pokud jde o vzory, tak spíše větší varianty v menších počtech.

Všeho moc škodí

Pozor na detaily, zdobení a další výrazné prvky, které k vašemu outfitu jenom přitahují pozornost. Okolí si začne různých detailů všímat a logicky skoční u komentování vaší postavy. Snažte se působit spíše decentně a zapomeňte na krajky, nášivky, flitry a další výraznější prvky, které samy o sobě sice přispívají k originalitě, ale na plnoštíhlých ženách udělají jen medvědí službu.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/how-to-dress-when-you-are-overweight/